1398/07/06 14:41
پيگيري طرح هاي توسعه خدمات ريلي استان مركزي
در جلسه ای با حضور دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی و مهندس قربانی مدیرکل راه آهن اراک، اجرای طرح های توسعه خدمات ریلی این استان مورد بحث و بررسی و پیگیری قرار گرفت.

 

در این نشست ابتدا مدیرکل راه آهن اراک گزارشی از پروژه های ریلی در دست اجرا از جمله دیوارکشی های حریم خطوط راه آهن و بازسازی ایستگاه ها و تطویل خطوط ریلی محدوده ایستگاه های درون استان مرکزی را ارائه کرد.

سپس وی اجرای طرح های بزرگ ملی در استان مرکزی مثل دوخطه شدن مسیر اراک- قم، راه اندازی قطار ترن ست اراک تهران و قطار سریع السیر اراک قم تهران را تشریح نمود و گفت: راه آهن اراک تمام امکانات خود را برای ارائه خدمات شایسته به زوار حرم امام حسین علیه السلام در ایام اربعین حسینی بسیج کرده و ظرفیت جابجایی مسافر از ایستگاه اراک به دو مقصد غرب و جنوب کشور در شهرهای کرمانشاه و خرمشهر را به دو برابر رسانده است.

دکتر زندیه وکیلی نیز ضمن تاکید بر ارائه خدمات حداکثری به هم استانیهای شرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی(ع) ، ابراز داشت: استانداری مرکزی از هر گونه مساعدت برای اجرای پروژه های ملی و استانی دریغ نخواهد کرد و در خصوص رایزنی ها و تامین اعتبارات لازم ، پیگیر می باشد.

 وی ضمن استقبال از اجرای طرح های بین استانی از جمله طرح قطار سریع السیر اراک قم تهران ، گفت: اجرای طرح قطار حومه ای اراک مهاجران و اراک امیرکبیر بعنوان مطالبات مردمی مطرح است و به منظور ایاب و ذهاب آسان و کم هزینه شهروندان اراک ، مهاجران و امیرکبیر، از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و انتظار می رود که در این خصوص تسریع گردد.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved