Portal_background_image

گردهمايي اعضاي هيات امناي ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مركزي در حوزه عمراني استانداري

اعضای هیات امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی طی نشستی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رئیس ستاد مذکور به بررسی عملکرد خود در سال جاری پرداختند و برنامه ریزی اقدامات سال آتی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در این نشست ابراز داشت:

سال 1395 با تمام فرازها و نشیبهایش رو به پایان است و  خداوند را شاکریم که در خصوص اهداف و برنامه های ستاد برای امر مقدس خدمت به زوار حسینی و بازسازی و توسعه عتبات عالیات از اهداف تعیین شده پیشی گرفتیم.

عزیز فیلی به افتتاح بخشی از صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در جوار حرم حضرت علی(ع) در نجف اشرف اشاره کرد و گفت:

اقدامات چشمگیر ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در سالهای 94 و 95 بویژه مشارکت فعال در ساخت صحن مطهر حضرت زهرا(س) موجب شد که در همایش روسای ستادهای بازسازی عتبات عالیات سراسر کشور که در روزهای سوم و چهارم اسفند سالجاری در مشهد مقدس برگزار شد، این ستاد بعنوان ستاد برتر کشوری  معرفی و مورد تقدیر قرار گیرد.

وی گفت: اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در سال آتی مشابه سال 1395 تدوین شده و لازم است که با شیوه های جدید و روشهای نوین نسبت به جذب مشارکتهای مردمی و عملیاتی شدن برنامه های ستاد اقدام گردد.

معاون استاندار مرکزی اظهار داشت: علاوه بر اقدامات برنامه ریزی شده برای ستاد بازسای عتبات عالیات در سال 1396 بایستی از هم اکنون برای مراسم اربعین حسینی در سال آینده برنامه ریزی شود و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، نیروهای دولتی در آیین پیاده روی اربعین حسینی(ع) باید نقش نظارتی داشته باشند و فعالیت اجرایی این مهم باید بر عهده خود مردم و هیات های مذهبی باشد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی بیان کرد: فعالیت این ستاد با ستاد اربعین حسینی (ع) دو مقوله متفاوت است و نذورات این دو ستاد باید در راستای برنامه ریزی های تفکیک شده هزینه شود.

 وی گفت: اخبار جمع آوری نذورات مردمی و استفاده این نذورات در عملیات بازسازی حرمین شریفین باید به صورت مستمر از سوی رسانه ها به مردم گزارش و در این خصوص که نذورات دقیقا در جای خود و مورد نظر مردم شریف هزینه خواهدشد، اطلاع رسانی شود.

وی ادامه داد: شفاف سازی فعالیت های مالی به خودی خود اعتماد آحاد جامعه را به ستاد بازسازی عتبات عالیات جلب کرده و فعالیت های اجرایی توسعه حرمین شریفین نیز از این طریق بر ریل توسعه قرار می گیرد.

فیلی بیان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در سال جاری به دلیل انجام فعالیت های تکلیفی و حضور موثر در ستادهای دیگر استان های کشور در عراق عنوان نخست ارزیابی ستاد بازسازی کشور را به دست آورد که این مهم نتیجه عملکرد با اخلاص و برنامه محور اعضاء ستاد این استان است.

فیلی با بیان اینکه تدابیر لازم برای آیین پیاده روی اربعین حسینی(ع) در سال آینده باید از ابتدای سال جاری اتخاذ شود، بیان کرد: برای برگزاری هر چه باشکوهتر این آیین باید از ظرفیت موکب ها و هیات های مذهبی عراقی نهایت استفاده را برد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با بیان اینکه مردم این استان در سال جاری 47 میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند، اظهار کرد: بیش از 32 میلیارد ریال از کمک های مردمی استان مرکزی در قالب تامین سنگ برای صحن حضرت زهرا(س) در مجاورت آستان مقدس امام علی(ع) در شهر نجف هزینه شده است.

وی ادامه داد: بیش از 15 میلیارد ریال از این کمک ها نیز در قالب نقدی و یک کیلو و 500 گرم، طلا و زیورآلات مردم استان بوده است که برای بازسازی حرمین شریفین در کربلای معلی ارسال شد.

فیلی تصریح کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی  علاوه بر مشارکت در بازسازی و گسترش حرم های اهل بیت (ع) در عتبات عالیات ، در عملیات طراحی، کنترل و اجرای طرح های ستادهای استان های دیگر نیز نقش موثری دارد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها