Portal_background_image

پيگيري و رفع مشكلات اجرايي پروژه تقاطع غير همسطح سنجان

جلسه پیگیری و رفع مشکلات اجرایی پروژه تقاطع غیر همسطح سنجان به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، رقیه یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی، روسای پلیس راه و راهور استان، شهردار ناحیه سنجان و کارشناسان ذیربط و پیمانکار پروژه در محل شهرداری منطقه سنجان برگزار شد.

 

ابتدا مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان گزارشی از روند تصویب طرح زیرگذر و روگذر ورودی منطقه سنجان را که از سال 1393 آغاز شده و همچنین موانع اجرایی پروژه ارائه کرد و گفت: هدف از واگذاری مسئولیت اجرایی این تقاطع درون شهری به راه و شهرسازی، جذب منابع و اعتبارات ملی و کمک به شهرداری اراک بوده و انجام کار در دوبخش به راه و شهرسازی و شهرداری محول گردیده بود که تا کنون در رابطه با آزادسازی کامل بستر اجرای پروژه، مشکل برطرف نشده است.

در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: براساس توافقات صورت گرفته قرار بود که تملک ها و هدایت ترافیک بعهده شهردای اراک و اجرای پروژه با راه و شهرسازی باشد و در حال حاضر عدم تملک و تخریب یک پلاک موجب توقف پروژه گردیده است.

زندیه وکیلی تاکید کرد:  برای تسریع در کار، شهرداری اراک بایستی هرچه سریعتر از مبادی قانونی پلاک باقیمانده را تخریب و شرایط برای انتقال ترافیک به کنار گذر احداثی کنار کارگاه را فراهم نماید.

وی تصریح کرد: تا کنون ریالی از اعتبارات ملی برای اجرای این پروژه پرداخت نشده و کلیه هزینه های مربوطه از منابع استانی تامین شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: با پیگیریهای استاندار محترم و رایزنی هایی که با وزارت راه و شهرسازی داشتیم، با تخصیص 15 میلیارد تومان منابع ملی به شرط روگذر بودن تقاطع سنجان موافقت شده است.

 

گفتنی است: با تاکید استاندار مرکزی مبنی بر تسریع در اجرای کار، مقرر شد که ظرف 10 روز از تاریخ جلسه فوق الذکر، پلاک باقیمانده در مسیر اجرای پروژه توسط شهرداری اراک تخریب و با زیرسازی ، اجرای دیوار حایل و آسفالت کنار گذر پل، عملیات اجرایی پروژه توسط پیمانکار راه و شهرسازی آغاز گردد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها