Portal_background_image

همايش يكروزه بيمه گران استان مركزي

همایش یکروزه بیمه گران استان مرکزی با حضور سید علی آقازاده استاندار، سید محمدکریمی رئیس سندیکای بیمه ایران، زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، شهرداران و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی این استان برگزار شد.

در این همایش راهکارهای افزایش ظرفیت بیمه اماکن شهری و روستایی استان مرکزی مورد بررسی قرار گرفت و جمعی از بیمه گران برتر ، مورد تقدیر قرار گرفتند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نفوذ بیمه ساختمان‌های مسکونی در جامعه را از برنامه‌های اولویت‌دار وزارت کشور عنوان کرد و افزود: استان مرکزی در این زمینه نسبت به متوسط کشوری از وضعیت مناسب‌تری برخوردار است و افزایش این ضریب در دستور کار مسئولان استانی قرار دارد.

مهدی زندیه وکیلی ادامه داد: استان مرکزی در زمینه بیمه ساختمان‌های مسکونی در کشور رتبه دوازدهم را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: بیمه برخی از ساختمان‌های این استان به دلیل استفاده آنها از تسهیلات بانکی بوده و افزایش ضریب پوشش بیمه در این بخش نیازمند تلاش بیشتر مدیران و مسئولان صندوق های بیمه ای استان دارد.

دکتر زندیه وکیلی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده اکنون تمامی ساختمان‌های دولتی در برابر حوادث طبیعی بیمه بوده و ساختمان بدون بیمه در استان وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی عامل انسانی، جاده و وسیله نقلیه را سه عامل مهم در تصادفات رانندگی عوان کرد و گفت: اقدامات بسیاری برای کاهش حوادث رانندگی در استان مرکزی انجام شده و نیاز است برای افزایش فرهنگ استفاده از بیمه، اعتباری توسط سازمان‌های بیمه‌ای به این بخش اختصاص یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی نیز در این نشست عنوان داشت : از ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد معادل ۱۲ درصد آنها تحت پوشش بیمه هستند.

حمید غیاثی افزود: ۴۶۶ هزار واحد مسکونی در استان مرکزی وجود دارد که ۶۶ هزار و ۲۰۰ واحد معادل ۱۵ درصد آنها تحت پوشش بیمه قرار داشته و این استان با سه درصد بیشتر از میانگین کشوری رتبه دوازدهم را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: ضریب پوشش بیمه در مسکن شهری استان مرکزی هشت و روستاها ۱۲ درصد است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: ضریب پوشش بیمه ساختمان در کشور و استان نشان از عدم موفقیت سازمان های بیمه‌گر در این حوزه است.

غیاثی افزود: کشور ایران بر اساس موقعیت جغرافیایی ویژه جزء ۱۰ کشور حادثه‌خیز جهان و در وقوع حوادث و بالایای طبیعی جزء پنج کشور دنیا است.

وی ادامه داد: بخشی از کشور ایران به دلیل شرایط آب و هوایی گوناگون سالانه شاهد سیل و خشکسالی و بخشی از کشور به دلیل قرار گرفتن بر روی گسل ها شاهد زلزله است که بهره گیری از بیمه از جمله راهکارهای مقابله با این حوادث است.

استان مرکزی واقع در قلب ایران با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی و کشاورزی کشور شهرت دارد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها