Portal_background_image

همايش معاونت هاي عمراني استانداري هاي سراسر كشور

دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی به اتفاق مدیران کل دفاتر فنی، امور شهری و روستایی استانداری درهمایش معاونت های عمرانی استانداری های سراسر کشور که با حضور دکتر جمالی نژاد رئیس سازمان همیاری شهرداریها و دهیاریهای کشور و تنی چند از مدیران ذیربط جهت بررسی راهکارهای تسریع در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در همایش معاونین عمرانی استانداریهای سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: برای تحقق اهداف طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور بایستی از ظرفیتهای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن به نحو مطلوب استفاده شود.

زندیه وکیلی افزود: اگر به ظرفیتهای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن توجه شود؛ خیلی نگران تامین زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن نخواهیم بود و علاوه برآن می توانیم از اراضی موجود در شهرهای جدید نیز برای اجرای طرح استفاده کنیم.

وی گفت: قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن به منظور تأمین مسکن و سهولت دسترسی فاقدین مسکن به ویژه گروههای کم‌درآمد به خانه مناسب، ارتقاء کیفی و کمّی مسکن تولیدی کشور، حمایت از سرمایه‌گذاری در امرتولید مسکن با استفاده از فناوریهای نوین و تولید صنعتی مسکن، بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده شهری و سکونتگاههای غیررسمی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی موجود تهیه و تصویب شده است و استفاده از ظرفیتهای قانونی آن می تواند در امر رونق بخش مسکن و خانه دار شدن اقشار کم درآمد و متوسط جامعه مفید و موثر باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد:

 بازه مسکن حمایتی که دولت برای تامین مسکن اقشار کم درآمد و متوسط جامعه اجرا می کند ، بخشی از نیاز مسکن را برطرف می سازد و تولید مسکن با مساحت 75 متر مربع بصورت آپارتمانی ، نمی تواند جوابگوی همه نیاز اقشار جامعه به مسکن را تامین نماید و مسکن هایی با مساحت کمتر برای اقشار بی درآمد و کم درآمد و همچنین مسکن هایی با مساحت بیشتر برای سایر اقشار جامعه مورد نیاز است.

زندیه وکیلی خواستار برگزای یک گردهمایی با حضور وزیر راه و شهرسازی و شرکت معاونین عمرانی استانداریهای کشور شد و عنوان داشت: اجرای کامل طرح اقدام ملی مسکن و استفاده از ظرفیتهای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ، نیاز به هماهنگی کامل بین وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، مدیریت بانکهای عامل و دیگر دستگاه های مشمول قانون مذکور دارد.

وی مهمترین بحث در رونق بخش مسکن و اجرای طرح های حمایتی را اعطای تسهیلات کم بهره و ترجیحی دانست و گفت: بخش عمده ای از طرح تولید مسکن در بخش درونی شهرها و بافت های فرسوده شهری، با اعطای تسهیلات یارانه ای و کم کردن سود تسهیلات اعطایی و همچنین توجه به بخش خودمالکین ، قابل اجراست. 

معاون استاندار مرکزی در پایان سخنان خود در همایش معاونین عمرانی استاندریهای کشور اضافه کرد: در شهرهای جدید مشکل تامین زمین برای اجرای طرح های حمایتی تولید مسکن وجود ندارد و بایستی در راستای اجرای اینگونه طرح ها در شهرهای جدید، اهتمام بیشتری صورت بگیرد.


 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها