Portal_background_image

نشست كارگروه طرح جامع كاهش آلودگي هواي شهر اراك

جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک با چهار دستور کار مربوط به وضعیت آلودگی هوای اراک، انتقال صنوف خودرویی به حاشیه شهر اراک، بررسی تجمع و افزایش استقرار صنایع در مناطقی از استان مرکزی و طرح جامع ترافیک شهر اراک به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور معاونین هماهنگی امور عمرانی و اقتصادی استانداری مرکزی، شهردار اراک ، مدیران کل دفتر فنی استانداری و حفاظت محیط زیست استان ودیگر اعضاء عضو کارگروه برگزار شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این جلسه ابراز داشت: در خصوص طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک سه چهار مصوبه هیات محترم دولت داریم که یکی از مصوبه ها مربوط به انتقال صنوف مزاحم و آلاینده شهر اراک به حاشیه است.

 دکتر زندیه وکیلی افزود: در همین راستا زمینی با قیمت مناسب از سوی اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری اراک واگذار شده و مجری این طرح شهرداری است که با یک شرکت سرمایه گذار تحت عنوان پروژه سرمایه گذاری قرار داد منعقد نموده و این شرکت برای ساخت واحدهایی برای صنوف خودرویی در شهرک خودرو اقدام کرده است.

وی با تاکید بر انتقال صنوف مزاحم و آلاینده از مرکز شهر به حاشیه‌ها و نقش موثر این اقدام در کاهش آلاینده‌های هوا و ترافیک شهر اراک ، گفت:  از شهرداری اراک به عنوان مجموعه ای که طرح احداث شهرک خودرو را پیشنهاد داده انتظار می رود از سیاستهای تشویقی برای انتقال صنوف مزاحم و آلاینده خودرویی به این شهرک استفاده کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در خصوص تجمع و افزایش استقرار صنایع در مناطقی از این استان عنوان کرد: برخی از مناطق صنعتی استان بدون متولی است که برای جلوگیری از گسترش سطحی این مناطق ، مصوب شده که از هرگونه واگذاری زمین جدید در این مناطق خود داری شود و فقط با طرح توسعه واحدهای موجود موافقت می گردد.

گفتنی است که بعلت طولانی شدن جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک، بررسی طرح جامع ترافیک شهر اراک به جلسه بعد موکول و عنوان شد که نام کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک به کارگروه هوای پاک استان مرکزی تغییر یافته است.  

 

  

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها