Portal_background_image

نشست غير حضوري معاونين هماهنگي امور عمراني استانداري هاي سراسر

نشست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور به ریاست دکتر جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بصورت ویدئو کنفرانس برگزار و اقدامات صورت گرفته در جهت مقابله با ویروس کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نشست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور به ریاست دکتر  جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بصورت ویدئو کنفرانس برگزار و اقدامات صورت گرفته در جهت مقابله با ویروس کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست هریک از معاونین عمرانی استانداریهای کشور گزارشی از وضعیت شیوع کرونا و اقدامات صورت گرفته برای  پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کووید 19 و همچنین خدمت رسانی به بیماران مربوطه ارائه و کمبودها و نیازهای استانی خود را برای مهار این بیماری فراگیر مطرح نمودند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شیوع کرونا و برشمردن اقدامات پیش گیرانه و درمانی صورت گرفته در سطح این استان، عنوان داشت: براساس آمارهای رسمی کشوری، استان مرکزی دومین استان پس از قم است که درگیر بیماری کووید 19 شده و علت آن نیز در همجواری ما با استان قم و دو اقامتی بودن بسیاری از شهروندان قمی است که در شهرهای کوچک و روستاهای ما دارای محل های اقامتی هستند.

دکتر زندیه وکیلی با اشاره به فاصله بسیار کم کانون شیوع بیماری کرونا با شهرها و روستاهای استان مرکزی، افزود: با جدیت درخواست می کنیم که از سفر شهروندان قمی در ایام نوروز به دیگر نقاط کشور، بویژه شهرها و روستاهای استان مرکزی، از مبدا جلوگیری شود.

وی به مدیریت بحران شیوع کرونا در استان مرکزی با توجه به امکانات بومی استان اشاره کرد و گفت: ما سعی کردیم که با توجه به امکانات خود استان ، مشکل کرونا را مدیریت کنیم و از طرفی صنایع این استان در تامین اقلام مورد نیاز کشوری جهت مقابله با شیوع کرونا، نقش بسیار زیادی دارند بطوریکه در حال حاضر 5 برابر نیاز استان، الکل تولید می کنیم و 30 درصد از ماسک مورد نیاز کشور نیز در این استان تولید و تحویل وزارت بهداشت می گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اضافه کرد: با استفاده از تسهیلات مدیریت شده معاونت عمرانی برای توسعه صنایع روستایی ، دو کارخانه تولید لباسهای ایزوله پزشکی در استان مرکزی احداث شده که کمک قابل توجهی در تامین اقلام مورد نیاز بیمارستانهای کشور می نمایند.

زندیه وکیلی خواستار تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای مقابله با بیماری فراگیر کرونا شد و تصریح کرد: ظرفیت بیمارستانهای تخصیص یافته به بیماران کرونایی شهر اراک و برخی دیگر از شهرهای این استان تکمیل شده و نیاز به تجهیز و راه اندازی واحدهای درمانی دیگر می باشد .


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها