Portal_background_image

نشست شوراي هماهنگي مديريت بحران استان مركزي

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران کل مدیریت بحران و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، راهداری و راه و شهرسازی و با شرکت فرماندهان پلیس راه و راهور استان و سایر اعضا برگزار شد .

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در پایان این نشست اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن تعطیلات پایان سال و بالا رفتن آمار تردد وسایط نقلیه در محورهای استان مرکزی که بعنوان ﮐﺮﯾﺪور ﺷﺮق ﺑﻪ ﻏﺮب و ﺷﻤﺎل ﺑﻪ ﺟﻨﻮب ﮐﺸﻮر مطرح است و ﻫﺮﺳﺎل در اﯾﺎم ﺗﻌﻄﯿﻼت ﻧﻮروزی ﺧﯿﻞ زﯾﺎدی از ﻣﺴﺎﻓﺮان؛ از ﻣﺴﯿﺮ ﺟﺎده ﻫﺎی آن ﺗﺮدد ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ، گزارشی از وضعیت راههای استان و اقدامات صورت گرفته برای ارتقاء ایمنی محورهای مواصلاتی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ارائه شد و آمادگی این دستگاه برای امداد رسانی در مواقع لازم مانند بارندگی ، تصادفات و غیره  مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی زندیه وکیلی افزود: پلیس راه استان نیز از آمادگی برای استقرار در تمام محورهای اصلی استان و کنترل ترافیک نوروزی و پیش گیری از بروز حوادث رانندگی در محورهای برون شهری و تسهیل در عبور و مرور وسایط نقلیه در سطح استان بویژه بزرگراه ها و آزادراههای استان ، گزارش داد .

جانشین رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی گفت: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ، انشاا... در ایام تعطیلات نوروزی نیز از برکات آسمانی برخوردار خواهیم بود و در همین ارتباط آمادگی دستگاه های امداد رسان استان مورد بررسی قرار گرفته ، آماده سازی اماکن بین راهی برای اسکان اضطراری، تجهیزات پایگاه های امداد و نجات، آمادگی همه جایگاه های سوخت، نظارت بر فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی و غیره مورد تاکید قرار گرفت و به لطف خدا  برای مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از بارندگی برف و باران مانند سیل و انسداد راهها و دیگر مشکلات ناشی از حجم ترافیک عبوری، از آمادگی خوبی برخوردار هستیم.

وی به آمادگی همه ستادهای شهرستانی شورای هماهنگی مدیریت بحران برای مقابله با مشکلات و مخاطرات ناشی از پیشامدهای طبیعی و غیر طبیعی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به خالی شدن برخی از مراکز جمعیتی و  برعکس حضور مسافران و مهمانان نوروزی در برخی دیگر از مراکز جمعیتی، تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز مخاطرات و تسهیل در خدمت رسانی بهتر به هم استانیها و مسافران نوروزی اندیشیده شده و امیدواریم که با برنامه ریزیها و اقدامات صورت گرفته ، از حوادثی که امکان پیش گیری از آن وجود دارد، جلوگیری شود و اگر هم خدای نکرده حوادثی در حیطه مدیریت بحران استان رخ داد، بتوانیم به نحو مطلوب آن را مدیریت کرده و تبعات آن را به حداقل برسانیم.

دکتر زندیه وکیلی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: برای رفاه مردم شریف استان و مسافران نوروزی و همچنین پیشگیری از بروز مشکلات در عبور و مرور، هرگونه عملیات اجرایی پروژه های عمرانی شهرداریها بجز اقدامات خیلی ضروری که منجر به قطع خدمات به شهروندان می شود و همچنین عملیات راهسازی در محورهای مواصلاتی استان در ایام تعطیلات نوروزی متوقف می شود و انشاا... بعد از تعطیلات با سرعت بیشتری پیگیری و اقدام خواهد شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها