Portal_background_image

نشست شوراي راهبري تصادفات استان استان مركزي

شورای راهبری تصادفات استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان ؛ زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیران کل دفتر فنی استانداری و راهداری، روسای پلیس راه و راهور استان ودیگر اعضا برگزار شد.

 

استاندار مرکزی در این نشست ضمن تاکید بر تلاش دستگاه های اجرایی ذیربط برای كاهش تلفات جاده‌اي گفت: این استان یکی از شبکه‌های بزرگ جاده‌ای کشور را دارد و روزانه حجم بالایی از خودرو در جاده‌های آن تردد می‌کنند بنابر این کاهش تلفات جاده‌ای در این استان یک تکلیف جدی برای دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران است که باید با حساسیت دنبال شود.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی هماهنگی درون استانی در راستای کاهش حوادث رانندگی و کشته‌شدگان این حوادث را امری ضروری دانست و افزود: کشته‌ شدگان حوادث رانندگی درون و برون شهری این استان در ۹ ماه امسال سه درصد کاهش یافته که باید تلاش جدی صورت گیرد که آمار در فرصت باقی‌مانده از سال جاری کاهش چشمگیرتری پیدا کند.

وی  تصریح کرد: اگر حساسیت فرمانداران و مسوولان نسبت به حوادث رانندگی کاهش پیدا کند، خیلی از اقدام‌ها که امکان اجرا دارد کنار گذاشته می‌شود، به همین دلیل مسوولان باید تلاش برای کاهش تصادفات را همواره مد نظر داشته باشند.

وی گفت: بسیاری از اقدام‌ها در راستای کاهش حوادث رانندگی با تمهیدات ابتدایی و کم‌هزینه امکان اجرا دارد که در این راستا باید از نظر کارشناسان امر در شوراهای ترافیک بهره‌گیری کرد و آموزش و فرهنگ‌سازی در امر کاهش حوادث رانندگی نیز یک الزام است که باید بیش از پیش مورد توجه مسوولان امر قرار گیرد.

آقازاده اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی برای کاهش چشمگیر حوادث رانندگی باید هماهنگ با یکدیگر عمل کنند و از جزیره‌ای عمل کردن بپرهیزند و دستگاه‌ها به دنبال منافع  دستگاه خود نباشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: پلیس و دستگاه‌های اجرایی این استان گام‌های بلندی برای کاهش حوادث رانندگی در این استان به کار گرفته‌اند و این بحث از چند کمیته در استان مرکزی دنبال می‌شود.

مهدی زندیه‌وکیلی افزود: مباحث مربوط به حوادث رانندگی درون شهری در شورای ترافیک و حوادث رانندگی برون شهری در کمیته ایمنی به صورت ویژه دنبال می‌شود و  استان مرکزی چهارمین استان پرتردد در کشور است اما به لحاظ تعداد وقوع حوادث رانندگی در جایگاه ۹ کشور قرار دارد.

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها