Portal_background_image

نشست اعضاي كميسيون اجرايي مديريت ايمني حمل و نقل و سوانح رانندگي و شوراي راهبري ترافيك استان مركزي

نشست اعضای کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی و شورای راهبری ترافیک استان مرکزی با حضور سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راه کشور، زندیه وکیلی و اکرمی معاونین هماهنگی امور عمرانی و سیاسی امنیتی استانداری، سرهنگ شهرستانی فرمانده انتظامی، مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی، روسای پلیس راه و راهور استان و سایر اعضا برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این نشست اظهار داشت: در بحث ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان مرکزی در طول ده سال گذشته حدود 50 درصد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای داشتیم و در سال 1393 رتبه اول کاهش تصادفات در سطح کشور را کسب نمودیم و علیرغم دارا بودن حجم زیادی از آزادراهها و بزرگراهها همیشه در بحث کاهش تصادفات و تلفات سوانح رانندگی جزو استانهای متوسط به بالا بوده ایم.

مهدی زندیه وکیلی افزود: در شاخص کاهش زمان امداد رسانی، استفاده از امداد هوایی و پایگاه های ثابت و سیار امداد جاده ای نسبت به گذشته ارتقاء پیدا کرده و وضعیت بهتری داریم.

وی عنوان کرد: برای رفع نقاط حادثه خیز و روشنایی محورهای آزادراهی استان اقدامات خوب و مناسبی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام داده و پلیس راه استان هم در محورهای استان بویژه در طرح های زمستانی و نوروزی حضور موثر و سهم بسزایی در کاهش سوانح رانندگی داشته است.

جانشین رئیس کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان مرکزی؛ جاده، عامل انسانی و خودرو را سه گزینه موثر در سوانح رانندگی دانست و گفت: بجز اقدامات راهداری و کنترل های پلیس راه، دو عامل انسانی و خودرو، نقش موثری در افزایش یا کاهش سوانح رانندگی دارند که این عوامل از دو فرآیند فرهنگ سازی و اقدامات در سطح ملی تاثیر پذیرند که بویژه ایمنی خودرو نیاز به اقدامات در سطح ملی دارد.

زندیه وکیلی تصریح کرد: درصد فوتی های خودرو پراید بسیار بالاست و در این رابطه نیاز به اقدام در سطح ملی است و از طرفی بسیاری از سوانح رانندگی در محورهای استان مرکزی به علت وجود کریدور های شمالی جنوبی و شرقی غربی کشور در این استان؛ مربوط به خودروهای عبوری است و اقدامات استانی در راستای فرهنگ سازی در این رابطه تاثیر چندانی ندارد.

وی خواستار حضور بیشتر پلیس راه و راهور در رسانه ها و فرهنگ سازی در سطح ملی شد و عنوان داشت: اقدامات نرم افزاری منجر به فرهنگ سازی می شود و استفاده از مجموعه مدیران دستگاه های مرتبط با ترافیک، همیاران پلیس و پلیس ناحسوس در سطح جاده ها؛ در کنار استفاده از ابزارهای نوین کنترل سرعت، منجر به کاهش بیشتر تصادفات و سوانح رانندگی خواهد شد.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها