Portal_background_image

روحيه بي‌تفاوتي و پرسش‌گر نبودن بايد از اراك برچيده شود.

این مطلب را دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در آیین رونمایی از سرود اراک و معارفه شهردارجدید این کلانشهر عنوان داشت و افزود: دست شهردار اراک را برای به ظهور رساندن انگیزه ها و توانمندی ها باز بگذارد.

زندیه وکیلی در آیین رونمایی از سرود و معارفه شهردار اراک با بیان اینکه استان مرکزی همه چیز دارد اما باید تعصب مثبت می‌توان این داشته‌ها را از ظرفیت بالقوه به فعلیت رساند، ابراز داشت : اراک با خلاهایی در حوزه اجتماعی روبروست چراکه به دلیل مهاجرت بالا به این شهر هویت واقعی اراک کمرنگ شده است.
معاون استاندار مرکزی  با تاکید بر اینکه پایه و استوانه توسعه مرتبط با مسایل اجتماعی است، گفت: در حوزه ورزش نیز نیاز به اقداماتی در جهت توسعه تعصب مثبت است و تهیه سرود اراک می تواند این تعصب را افزایش و تسری دهد و اگر این تصعب درست استفاده شود توسعه اراک به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: برای توسعه اراک باید شاخصه‌هایی مانند مطالبه گری و پرسش‌گری را افزایش داد، باید بی تفاوتی و پرسش‌گر نبودن در اراک را رفع کرد تا توسعه شهر بیش از گذشته رقم بخورد متاسفانه در کار اجتماعی غفلت کرده‌ایم و به تعصب مثبت پاسخ نداده‌ایم.
زندیه وکیلی با بیان اینکه کشور در حال حاضر دچار رکود است و دنیا به عرصه رقابت بین شهرها وارد شده است، گفت: باید روند این رقابت را شناخت و در مسیر توسعه پایدار حرکت کرد برای توسعه باید سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی را وارد کرد، اما نکته مهم این است که برای جذب سرمایه‌گذار باید محیط امن و بی‌خطر را فراهم کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به ضرورت توجه به موضوع زمان که بسیار مورد توجه بخش خصوصی قرار دارد، افزود: متاسفانه این زمان مورد توجه بخش خصوصی نیست، شهر تنها به مدیریت شهری خلاصه نمی‌شود بلکه باید اقتصاد شهری را نیز مدنظر قرار داد و در شرایط کنونی نیز باید ثبات و امنیت در تصمیم‌گیری و توجه به زمان را مورد توجه داشت، هم‌افزایی و گفتمان داشت و امید است که شهردار جدید اراک با استفاده از تجربیات موفق، توجه به اقدامات انجام شده و انجام اقداماتی مبتنی بر مطالعه روند توسعه شهر اراک دنبال کند.
وی با تاکید بر استفاده از مطالعات انجام شده و ورود این مطالعات به عرصه عمل اظهار داشت: شهرداری اراک امروز از جمیع جهات در شرایط خوبی قرار دارد و جز یکی از پاک‌ترین شهرداری‌های کشور به شمار می‌رود، اشتباهات و نواقصی وجود دارد، اما نباید نگاه بدبینانه داشت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد: شورای شهر دست شهردار اراک را باز بگذارد، اراک باید خود را با شهرهای بزرگتر از خود مقایسه کند، آیا در تهران، مشهد، شیراز و ... شهرداری برای هر قرارداد از شورا اجازه می‌گیرد؟ خصوصیت اداره یک کلانشهر با دیگر شهرها متفاوت است، اما باید اجازه داد که انگیزه و توانمندی‌ها به منصفه ظهور برسد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها