Portal_background_image

در شرايط كنوني كار كردن در حوزه گردشگري يك خدمت بسيار بزرگ به كشور است

این مطلب را معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان عنوان داشت و افزود: کشور ما نسبت به سایر نقاط دنیا از نظر ظرفیتها و جاذبه های گردشگری و هزینه های بسیار پایین برای گردشگران خارجی، به بهشت گردشگری تبدیل شده است

مهدی زندیه وکیلی ضمن تاکید بر استفاده از این موقعیت برای توسعه صنعت گردشگری کشور ، گفت: تنوع در صنعت گردشگری کشور و وجود بناها، زبانها، لباسها، آداب و رسوم و غذاهای گوناگون در ایران شرایط خوبی را برای جذب گردشگر فراهم کرده و از طرفی صنایع دستی ما در دنیا بی نظیر است و ما می توانیم در همین بخش یک ستونی از ستونهای اصلی اقتصاد کشور را مستحکم و برافراشته نماییم .
وی سابقه دیرینه ی استان مرکزی و وجود بناهای متعدد تاریخی را یادآوری کرد و ابراز داشت: سرمایه گذاریها در حوزه گردشگری به خدمات پذیرایی محدود شده، در صورتیکه بایستی در زمینه گردشگری طوری عمل کنیم که منجر به گردشگری مولد شود بطوریکه با جذب گردشگر از سایر استانها و خارج از کشور، در اقتصاد استان تاثیر داشته باشد.
 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی پتانسیلهای گردشگری شرق استان مرکزی را متذکر شد و گفت: طرح محور گردشگری شرق استان شامل نراق، دلیجان، محلات، خمین تا شازند در دست تهیه است که با وجود غارنخجیر دلیجان، بازار تاریخی نراق ، گل و گیاه، سرچشمه و آبگرم محلات، بیت تاریخی حضرت امام خمینی(ره) و سنگ نگاره های تیمره خمین و طبیعت زیبای شهر شازند، ظرفیت بسیار غنی برای جذب گردشگر در این منطقه از استان است.
  زندیه وکیلی اقدامات صورت گرفته در راستای ترویج خانه های بوم گردی و رونق صنایع دستی بویژه میناکاری در استان مرکزی را مورد تقدیر قرار داد و گفت: در حال حاضر استان مرکزی جزو شاخص ترین استانهای کشور در زمینه مینا کاری است و محصولات ما از نظر کیفی، تنوع و کمیت مورد توجه و اقبال مشتریهاست.
وی افزود: در زمینه بوم گردی که یک بحث نوین در کشور است و مورد اقبال قرار گرفته نیز اقدامات خوبی در استان ما صورت گرفته و با توجه به اینکه روستاهای ما نسبت به سایر استانهای کشور ، از ظرفیتهای خوبی در این زمینه برخوردارهستند، فعالیتهای زیادی می توان انجام داد.
معاون استاندار مرکزی ضمن گلایه از کم توجهی به صنعت فرش استان، عنوان داشت: فرش این استان یک برند جهانی است. بویژه فرش اراک، ساروق، لیلیان و داوود آباد سابقه دیرینه ای در کشورهای دیگر دارند و ما در این زمینه صاحب سبک و برند جهانی هستیم و دستگاه های ذیربط بایستی با جد این موضوع را مورد توجه و پیگیری قرار دهند.
زندیه وکیلی گفت: در حوزه گردشگری بایستی خودمان را با خودمان مقایسه کنیم و عملکردمان را با آنچه می توانستیم باشیم بسنجیم تا ببینم چه کارهای زیادی را نکرده ایم که می توانستیم انجام دهیم. چقدر ظرفیتهای توسعه گردشگری داریم که می توانیم براساس آن فعالیتهای بیشتری انجام دهیم.
در پایان این مراسم با حضور خیاطیان معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور، علیرضا ایزدی به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی معرفی و از خدمات سید محمد حسینی قدر دانی شد.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها