Portal_background_image

خدمترساني كم نظير گروههاي امدادي در طي بارش برف سنگين در استان مركزي

همزمان با بارش برف سنگين نقاط مختلف استان مركزي، گروههاي امدادي با آمادگي لازم نسبت به خدمترساني به مردم استان اقدام و از بروز خسارات سنگين جلوگيري كردند.

اين مطلب را معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مركزي اعلام كرد و گفت: در 48 ساعت گذشته بیش از 200 گروه امدادی در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان به مردم و مسافران خدمات رسانی کردند.

فيلي افزود: از ساعت 22 شامگاه روز دوشنبه و همزمان با ورود سامانه بارشی برف به استان مركزي گروه های امدادی اداره کل راهدای و حمل و نقل جاده ای و هلال احمر استان در كنار ساير نيروهاي امدادي و پليس راه فعالیت خود را آغاز كردند.

وی ابراز داشت: بیش از 100 گروه امدادی اداره کل راهداری  در12 پایگاه ثابت، هشت پایگاه سیار و پنج پایگاه امدادی جمعیت هلال احمر استان مرکزی با آمادگي قبلي و تجهيزات كامل، از ساعات اولیه سامانه بارشي ، عمليات امداد رساني و خدمت به مردم استان را آغاز كردند  که همچنان فعالیت این گروه ها ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استان مرکزی تصريح كرد: تا شامگاه روز دوشنبه بیش از 55 گروه امدادی شرکت توزیع برق استان مرکزی بیش از 370 مورد خاموشی نقاط مختلف استان را رسیدگی و در مدت زمانی کوتاه مشکلات رفع و روشنایی ایجاد شد.

فیلی گفت: به دلیل حجم بالاي بارش و قطعی برق در نقاط مختلف استان چند گروه امدادی از استان های اصفهان و قم نیز با شرکت توزیع برق استان مرکزی همکاری کردند.

وی بیان کرد: نیروهای پدافند هوایی در شهرستان خنداب و بازگشایی راه های روستایی این شهرستان و همین طور نیروهای سپاه روح ا... در بازگشایی محورهای مواصلاتی و خیابان های داخلی شهرهای استان نقش موثری داشتند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی گفت: مشكلات قطع آب نيز در چند نقطه شهر اراک بوجود آمد که با تلاش فوري نیروهای ذيربط ، اين مشكل نيز برطرف شد.

وی محور توره - بروجرد و اراک- ازنا را تنها محورهای مواصلاتی مسدود شده دانست و گفت: محور اراک- ازنا صبح

فیلی اضافه کرد: راه های دسترسی 900 روستا در روز دوشنبه مسدود شد که با تلاش های گروه های امدادی اداره کل راهدار راه های 500 روستا بازگشایی شد و تلاش ها برای بازگشایی راه های دسترسی 400 روستاي ديگر که بیشتر در شهرستان های تفرش، فراهان، خنداب، شازند و کمیجان است نیز ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی در خصوص میزان خسارت های وارد شده نیز گفت: هر چند اطلاعات دقیقی در این خصوص در دست نیست، اما به ظاهر شرکت توزیع برق استان مرکزی بیشتر میزان خسارت را متحمل شده است.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها