Portal_background_image

جلسه كارگروه تخصصي اشتغال استان مركزي

جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور دکتر محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، منوچهر رزمجو معاون امور سرمایه گذاری ، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری ، معاونین هماهنگی امور عمرانی و اقتصادی استانداری مرکزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط و بانکهای عامل برگزار شد.
آقازاده استاندار مرکزی در کار گروه تخصصی اشتغال استان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد ، گفت: 98 درصد از اعتبارات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایر این استان عملیاتی و منجر به تحقق سه هزار فرصت شغلی شده است.
وی اظهار کرد:سه هزار فرصت شغلي روستايي در استان مركزي محقق شد

  استاندار مرکزی اظهار کرد: طرح اشتغال پایدار روستایی از جمله طرح‌های موفق دولت دوازدهم بوده است که با وجود برخی تنگناها، نقاط قوت مناسبی داشته است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در استان‌ مرکزی حدود سه هزار شغل از این مسیر ایجاد شد که این تعداد شغل، تقریبا یک سوم مشاغلی است که در سال ۹۷ برای استان به وجود آمد . 

آقازاده بیان کرد: تقاضای ما از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری این است که ۳۰ درصد اعتبارات طرح اشتغال روستایی و عشایری از همان ابتدا در اختیار استان‌ها قرار گیرد و همچنین انتظار داریم استان مرکزی با توجه به شرایطش ویژه‌تر دیده شود .

وی ادامه داد: توجه و هدفگذاری طرح‌های اشتغال روستایی در روستا به خوبی صورت گرفته و اشتغال پایدار و خوبی ایجاد شده است .

استاندار مرکزی اضافه کرد: در حوزه نهادهای حمایتی در خصوص جذب اعتبارات تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نیز باید تلاش بیشتری صورت گیرد که البته در این میان کمیته امداد وضعیت بهتری دارد .

آقازاده خاطرنشان کرد: امسال لایحه ای توسط دولت تهیه و در این لایحه پیشنهاد شده به منظور تولید و اشتغال روستایی و عشایری ۵۰۰ میلیون دلار اختصاص پیدا کند که امیدواریم با تصویب آن در مجلس بتوان گام های خوبی در این مسیر برداشت.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها