Portal_background_image

جلسه شوراي مسكن استان مركزي

جلسه شورای مسکن استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران کل دفتر فنی استانداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بنیاد شهید و امور ایثارگران ودیگر مدیران عضو این شورا برگزار شد.

در این نشست پیرامون اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای اراک، مهاجران و امیر کبیر گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت .

استاندار مركزي در این جلسه گفت: ساخت ۲۱ هزار واحد مسکونی سهمیه استان مركزي در طرح ملي اقدام مسكن است.

سید علی آقازاده افزود: اقشار ویژه شامل افراد تحت پوشش بهزیستی، نیروهای مسلح، آموزش و پرورش و خانواده شهیدان، ایثارگران و جانبازان تحت پوشش بنیاد شهید انقلاب اسلامی برای خانه‌دار شدن باید در این طرح دیده شوند.

وی گفت: تامین زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان اراک از برنامه‌های اولویت‌دار استانداری مرکزی است و باید با آماده سازی و بهره‌گیری از اراضی دولتی و زمین‌هایی که مالکیت آنها با اداره اوقاف و امور خیریه است، زمینه افزایش سهمیه استان در طرح ملی مسکن در شهرستان اراک را فراهم کرد.

استاندار خاطرنشان کرد: در صورت نبود زمین برای ساخت مسکن برای کارکنان و افراد تحت حمایت این سازمان‌ها در شهرستان اراک، باید زمینه ساخت و ارایه مسکن به این افراد در شهرهای جدید استان فراهم شود.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش، درگذشت افسانه آروند خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر خمین استان مرکزی را به خانواده این مرحومه و کارکنان این خبرگزاری  تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان و خانواده صبر جمیل خواستار شد.

۱۲ هزار واحدمسکونی در شهرهای جدید استان مرکزی ساخته می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی  نیز در این نشست گفت: سهمیه این استان در طرح اقدام ملی مسکن ۲۰ هزار و ۸۹۰  واحد می باشد که ۱۲ هزار واحد آنها در شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر و هشت هزار واحد بر اساس چند تعهد در سایر شهرستان‌های استان ساخته می‌شود.

« احمد مرزبان» با بیان اینکه برای یک هزار و ۵۰۵ واحد زمین شناسایی شده است، افزود: زمین مورد نیاز برای ایجاد واحدهای مسکونی بنیاد شهید انقلاب اسلامی در شهرستان‌های استان مرکزی زمین تامین شده و بر اساس تفاهمنامه بین این وزارتخانه با آموزش و پرورش و نیروهای مسلح مقرر شده است زمین توسط این نهادها تامین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهمنامه مقرر شده در صورتی که این نهادها زمین نداشته باشند زمین مورد نیاز آنها توسط وزارت راه و شهرسازی تامین و منابع مالی آن به صورت اقساط پنج ساله اخذ شود.

مرزبان گفت: همچنین بر اساس تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با سازمان بهزیستی مقرر شده است زمین مورد نیاز ساخت مسکن برای مددجویان این سازمان به صورت ۹۹ ساله تامین شود کهامکان تامین آن در اراک وجود ندارد و زمین مورد نیاز در شهر مهاجران و امیرکبیر واگذار می‌شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها