Portal_background_image

جلسه شوراي مسكن استان مركزي

جلسه شورای مسکن استان مرکزی با محوریت تامین زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در سطح شهرهای این استان به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان اراک ، مدیران کل دفتر فنی استانداری ، راه و شهرسازی و دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

 

استاندار مركزي در این نشست ابراز داشت: اجراي مطلوب طرح اقدام ملي مسكن در استان مركزي تكليف است.

سید « علی آقازاده»  گفت: اجرای مطلوب طرح اقدام ملی مسکن در این استان تکلیف است و دستگاه‌های مرتبط باید همه تلاش خود را برای تحقق آن به‌کار بندند.

وی افزود: طرح اقدام ملی مسکن  از راهبردهای موثر دولت در راستای خانه‌دار شدن افراد فاقد خانه است و باید با قدرت و قوت اجرا شود.

استاندار مركزي بیان کرد: در سایه تعامل و همکاری مطلوب می‌توان بیش از سهم تعیین شده در طرح اقدام ملی مسکن در این استان برای اقشار نیازمند خانه ایجاد کرد.

آقازاده ادامه داد: ایجاد یک‌هزار واحد مسکونی برای افرادی که زیر پوشش حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) این استان قرار دارند نهایی شده که این طرح خارج از اقدام ملی مسکن است و در دهه فجر عملیات اجرایی ساخت آن آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای مطلوب اقدام ملی مسکن، همکاری موثر بانک‌ها و شرکت‌های سازنده انبوه بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی نیز امری ضروری است که انتظار است این مهم روز به روز افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن در تمام کلانشهرها؛ در شهرهای جدید اجرا می شود و کلانشهر اراک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

زندیه وکیلی افزود: شهرهای مهاجران و امیرکبیر برای سرریز جمعیت اراک ایجاد شده و طرح اقدام ملی مسکن در این دو شهر اجرا می گردد.

وی گفت: زمین آماده سازی برای ساخت 12 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن شامل 6هزار در مهاجران و 6 هزار در شهر جدید امیرکبیر تامین شده و برای ثبت نام متقاضیان اراکی نیز شرط سکونت 5 ساله وجود ندارد و تا کنون 4500 نفر اقدام به ثبت نام در این دو شهر نموده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد: با تاکیدات استاندار محترم و پیگیریهای صورت گرفته علاوه بر تامین زمین در دو شهر مهاجران و امیرکبیر، جهت اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهر اراک نیز یک قطعه زمین برای ساخت 2 هزار واحد مسکونی تامین شده که پس از طی مراحل قانونی اعلام خواهد شد و همه اقشار واجد شرایط می توانند در این طرح ثبت نام کنند.

گفتنی است که شرایط متقاضیان شرکت در طرح اقدام ملی مسکن به شرح ذیل اعلام گردیده است:

۱- متقاضی و افراد تحت تکفل ، فاقد زمين مسكوني يا واحد مسكوني (از 01/01/1384 به بعد) بوده و از تاريخ 22/11/1357 از هيچ يك از امكانات نهادهاي عمومي غيردولتي مربوط به تأمين مسكن شامل زمين، واحد مسكوني و يا تسهيلات يارانه‌اي خريد و يا ساخت واحد مسكوني استفاده نكرده باشد.

به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).

۲- متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

۳- زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن

۴-‌ دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا

در شهرهاي جديد سابقه سكونت حداقل 5 سال در شهر جديد مورد تقاضا و يا در شهر مادر ملاك است.

۵- نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...)

۶-توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهيلات بانكي)

۷- امکان سپرده‌گذاری حداقل سي درصد هزينه ساخت مازاد بر تسهيلات بانكي، در خصوص متقاضيان واجد شرايط بر اساس اعلام دستگاه يا نهاد مربوطه.

۸- توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها