Portal_background_image

جلسه شوراي فني استان مركزي به رياست معاون هماهنگي امور عمراني استاندار

جلسه شوراي فني استان مركزي به رياست معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مركزي و با حضور رئيس سازمان برنامه و بودجه، فرماندار شهرستان تفرش، مديركل دفتر فني استانداري و ساير اعضا برگزار شد.

در اين جلسه گزارشي از وضعيت پروژه هاي عمراني برخي دستگاههاي اجرايي استان مانند ساختمان آموزش و پرورش، مصلي و استخر شناي شهر تفرش ارائه شد و گزارش ارزيابي اسناد پيمان و حقوقي شهرداريهاي استان مورد بحث و بررسي قرار گرفت. در ادامه واحد امور مشاوران و پيمانكاران سازمان برنامه و بودجه گزارش تحليلي خود از فرآيند تشخيص صلاحيت و پتانسيلهاي مشاوران و پيمانكاران استان مركزي را ارائه داد.  

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مرکزی ضمن تاكيد بر استفاده از پيمانكاران و مشاوران استان براي اجراي پروژه هاي عمراني و تهيه طرح هاي توسعه شهري، اظهار داشت: مطالبات پيمانكاران پروژه هاي عمراني استان با جديت مورد پيگيري قرار گرفته و در همين راستا مبلغ 420 میلیارد ریال از مطالبات آنان تامين شده است.

فیلی افزود: فهرست مطالبات پیمانکاران استان به محل اسناد خزانه اسلامی ارسال شد و میزان 420 میلیارد ریال برای پرداخت این مطالبات به حساب استانداری مرکزی واریز شده است.

وی تصريح كرد: استانداری مرکزی نیز همه این اعتبارات را به حساب دستگاه های اجرایی واریز کرده و هم اکنون نیز آماده پرداخت به پیمانکاران است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ضمن تاكيد بر ثبت مشخصات فني، سابقه كار و تجربيات همه پيمانكاران استان در سامانه سازمان برنامه و بودجه،  ابراز داشت: یک هزار و 340 شرکت پیمانکاری در استان مرکزی فعالیت می کنند که از این تعداد 742 پیمانکار در سامانه سازمان برنامه و بودجه استان نام نویسی کرده اند و در صورتيكه هر پیمانکاری نسبت به این مهم اقدام نکند، باید از گردونه فعالیت اجرايي خارج شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود اعتبار سالانه شهرداری های استان را 12 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: 25 درصد این اعتبار در امور جاری و 75 درصد نیز در بخش عمرانی هزینه می شود.

وی اظهار کرد: شهرداری های استان وظیفه دارند یک نسخه از همه قراردادهای خود را به دفتر امور شهری و شوراهای استان ارائه کرده و برای جلوگیری از هدر رفت این اعتبارات باید قوانین مربوطه در همه قراردادها در نظر گرفته شود.

فیلی تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه استان باید به منظور صیانت از حقوق شهروندان و بیت المال نسبت به راه اندازی کمیته آموزش برای شفاف سازي فرآيند چگونگی رعایت قوانین در عقد قراردادها ، اقدام نمايد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها