Portal_background_image

جلسه شوراي اداري استان مركزي

جلسه شورای اداری استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور جمعی از نمایندگان مردم شریف شهرستانهای استان در مجلس شورای اسلامی، معاونین هماهنگی امور عمرانی، اقتصادی،‌ توسعه منابع و سیاسی امنیتی استانداری، فرمانداران ، بخشداران، مدیران دستگاههای اجرایی استان و سایر اعضا برگزار شد.

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در اولین نشست شورای اداری استان:

🔺بر اساس تاکید و فرمایش رهبر معظم انقلاب،  در شرایط کنونی حاکم بر جامعه، همه قوا باید با پرهیز از اختلاف و نزاع‌های سیاسی، در راستای رفع مشکلات مردم و الزامات فوری کشور گام بردارند.

🔺بر اساس فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، مجلس در راس امور است و همه باید شان آن را حفظ کنند.

🔺 از هفت نماینده فعلی این استان، ۲ نماینده با جلب رای اعتماد توفیق مجدد خدمتگذاری به مردم را در مجلس یازدهم دارند و تمام فرمانداران و مدیران مکلفند با نمایندگان دوره یازدهم خانه ملت تعامل، همکاری و ارتباط مناسبی داشته باشند.

🔺 ۴۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای تکمیل بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی ولیعصر (عج) اراک تامین شده است که امید است این طرح تا خردادماه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسد.

🔺پیش‌بینی می‌شود بیمارستان خمین نیز با تخصیص ۴۰۰ میلیارد ریال تا پایان سال جاری تکمیل و افتتاح شود.

🔺 تا ۲ هفته آتی عملیات اجرایی بیمارستان ساوه نیز آغاز می‌شود و با وجود محدودیت‌ها و فشارهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه، کارنامه عملکردی استان مرکزی به نسبت موفق و قابل دفاع است که در این میان نقش نمایندگان مجلس نیز برجسته است.

🔺 امسال شرایط سختی بر کشور حاکم است چرا که به واسطه شیوع بیماری کرونا و تحریم‌ها،  درآمد و منابع کشور به شدت آسیب دیده است،  اما ملت بزرگ ایران همواره تمام قد در مقابل سختی‌ها ایستاده‌اند.

🔺با وجود تمام محدودیت‌ها نباید پیشرفت‌های علمی و فناوری‌های جدید که با اراده آهنین و پشتکار نخبگان و محققان کشور حاصل شده را منکر شد.

🔺 به واسطه شیوع بیماری کرونا شرایط سخت اقتصادی و مشکل اشتغال برای تمام کشورهای جهان به ویژه امریکا ایجاد شده است و بر اساس آمارها از ۱۰۰ میلیون شغل ایجاد شده در آمریکا، بیش از یک سوم آن از بین رفته‌ و این شرایط سخت برای تمام کشورهای دنیا است اما این مهم در حالی است که در جمهوری اسلامی ایران با کمترین امکانات، ۸۰ درصد مبتلایان بهبود یافته‌اند و کشور از این نظر در جهان رتبه نخست را دارد که مایه مباهات است.

🔺 کنترل و مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی حاصل تعامل و همکاری مردم، کادر درمانی،  مسوولان، سپاه، بسیج، دستگاه قضایی، نظامی و انتظامی است که این مهم جای تقدیر دارد.

🔺 تمام ظرفیت‌های موجود کشور و این استان که تاکنون مفغول مانده باید در مسیر تحقق جهش تولید به کار گرفته شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید همه تلاش و هدف خود را برای تحقق جهش تولید به کار گیرند و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

🔺انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در کل کشور و استان سالم، منظم و منسجم بود که با تعامل و همکاری هیات‌های اجرایی و نظارت استان شکل گرفت و مورد تایید شورای نگهبان و وزارت کشور نیز قرار گرفت.

🔺 در چهار سال گذشته مجمع نمایندگان استان مرکزی تعامل و ارتباط مناسبی با مدیران دستگاه‌های اجرایی داشتند که این امر منجر به توسعه و پیشرفت در تمام بخش‌ها به ویژه مباحث اقتصادی، راه‌اندازی واحدهای تولیدی تعطیل، رونق بهبود کسب و کارها و رفع موانع واحدهای مشکل دار شد.

🔺از نمایندگان مجلس یازدهم نیز انتظار است در راستای منافع مردم و نظام، تعامل و همکاری خوبی داشته باشند و مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان نیز آمادگی کامل برای تعامل و ادامه روند خدمتگذاری را دارند.

🔺 منتخب مردم در مجلس یازدهم به دلیل نقص مدرک از سوی شورای نگهبان از راهیابی به خانه ملت بازماند.

🔺فرآیند انتخابات توسط هیات‌های اجرایی و نظارت استان مرکزی انجام شد و مدارک مربوطه به وزارت علوم ارسال اما پاسخی دریافت نشد که پس از استعلام‌های فراوان، شورای نگهبان به این نتیجه رسید که مدارک  وی فاقدارزش قانونی است.

🔺 نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در دروه یازدهم در انتخابات میان دوره‌ای که در سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود، انتخاب می‌شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها