Portal_background_image

جلسه بررسي مشكلات بخش كمره و شهر قورچي باشي شهرستان خمين

جلسه بررسی مشکلات بخش کمره و شهر قورچی باشی با حضور دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ، احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، حجت الاسلام والمسلمین یزدی امام جمعه قورچی باشی ، بخشدار کمره ، شهردار و اعضای شورای شهر قورچی باشی و تعدادی از مسئولین مرتبط در محل بخشداری کمره برگزار شد .

 تسریع در احداث محور خمین – شازند و آسفالت این محور ، تسریع در پروژه احداث محور قورچی باشی به روستای سکانه ، تخصیص اعتبار جهت احداث راهدار خانه واقع در سه راهی دربند ، اتخاذ تمهیدات لازم جهت توسعه گردشگری در بخش کمره ، تسریع در شروع پروژه احداث شبکه فاضلاب شهری قورچی باشی ، تسریع در احداث پروژه بوستان شهدای گمنام قورچی باشی ، تعیین تکلیف زمین مسکن مهر شهر قورچی باشی ، پیگیری واحداث زمین چمن مصنوعی برای شهر قورچی باشی ، پیگیری احداث مصلی واقع در جنب مسجد شهدای شهر قورچی باشی ، از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث وتبادل نظر و اتخاذ تصمیم گردید .
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این جلسه اظهار داشت : با توجه به اینکه وضعیت جوی تقریبا مساعد گردیده است و تکمیل و آسفالت محور خمین قورچی باشی یکی از مطالبات بحق مردم بخش کمره است باید عملیات تکمیل و روکش آسفالت این محور توسط پیمانکار مربوطه با جدیت بیشتری پیگیری شود .
دکتر زندیه وکیلی  با اشاره به وضعیت پروژه راهدارخانه سه راهی دربند نیز افزود : ایجاد راهدارخانه در محور خمین – شازند یکی از نیازهای اساسی این محور است و با توجه به اینکه زمین برای این راهدار خانه در نظر گرفته شده است باید تمهیدات لازم در خصوص تخصیص اعتبار برای احداث این راهدار خانه نیز اتخاذ گردد .
وی  در خصوص توسعه گردشگری در بخش کمره گفت: برای انجام طرح مطالعاتی توسعه بخش گردشگری باید از طریق مبادی ذیربط اعتبار لازم تخصیص پیدا کند و در ادامه برای اجرای این طرح در بخش کمره باید بخش خصوصی وارد عمل گردد .
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در خصوص اجرای پروژه فاضلاب شهری شهر قورچی باشی نیز بیان داشت: اجرای این طرح نیاز به اعتبار دارد و برای تسریع در اجرای این پروژه می توان از طریق درآمد حاصل از فروش امیتاز فاضلاب  به مردم هزینه اولیه اجرای این طرح را تامین کرد که این هزینه اولیه نیز از طریق عقد قرارداد با بانک و اخذ تسهیلات جهت متقاضیان امکان پذیرمی می باشد .
مهدی زندیه وکیلی  در خصوص احداث مصلی شهر قورچی باشی نیز اظهار داشت : برای احداث مصلی ابتدا باید نقشه اجرای طرح به صورت فنی و اصولی تهیه گردد و سپس از طریق شهرستان اعتبار لازم جهت احداث این پروژه تخصیص پیدا کند .
وی در خصوص احداث زمین چمن مصنوعی نیز اظهار داشت : اقدامات اولیه منجمله تامین زمین ، تامین زیرساخت های لازم و فنس کشی زمین توسط شهرداری باید صورت پذیرید تا مرحله بعد اعتبار لازم جهت ایجاد چمن مصنوعی از طریق وزارت ورزش و جوانان تخصیص پیگیری گردد .

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها