Portal_background_image

تعيين دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري مركزي بعنوان متولي اصلي مديريت يكپارچه امور مربوط به توليد و اشتغال روستائي

در اولین جلسه ستاد راهبردی و اقتصاد مقاومتی استان مركزي که به ریاست استاندار مرکزی تشکیل شد، اداره کل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری به عنوان متولی اصلی مدیریت یکپارچه امور مربوط به تولید و اشتغال روستائی در استان تعیین گردید.

فیلی معاون هماهنگي امور عمراني استانداری پس از پایان این نشست گفت:

استان مرکزی طی سال گذشته دومین استان کشور در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در سطح روستاهای استان بوده و99 درصد تعهد اشتغال در 40 روستای استان محقق و بالغ بر 2 هزار و 700 نفر اشتغال در حوزه روستایی استان ایجاد شده است.

وی ضمن تقدیر از هدایتها وحمایتهای بی دریغ استاندار از طرح های اشتغالزایی روستایی افزود:

روستاهای دارای ظرفیتهای اشتغالزایی در سطح استان شناسایی شده و با برنامه ریزی و حمایت از سرمایه گذاران در حوزه روستایی و همچنین تشکیل تعاونیهای تولیدی و پرداخت تسهیلات کم بهره برای اجرای پروژه های اشتغالزا در بخشهای مختلف با جدیت در حال پیگیری است. 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداری مرکزی افزود: اعطای تسهیلات بانکی به افرادی که تمایل دارند  در راستایی  اشتغالزایی و افزایش تولید در روستاهای استان اقدام نمایند با اولویت تعاونیهای روستایی  و تشویق سرمایه گذاران به اجرای پروژه های صنعتی و کشاورزی و غیره با استفاده از تسهیلات زمین و منابع بانکی از جمله راهکارهایی است که در جهت توسعه و ترویج اشتغال و تولید در روستاهای استان در دستور کار قرار دارد.

فیلی اضافه کرد: دستگاههای اجرایی که با امر تولید و اشتغال روستایی دخالت دارند، مکلف شدند که روند اداری برای صدور مجوزها و خدمت رسانی به افرادیکه برای اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی در روستاها اقدام می کنند را به حد اقل برسانند و در این امر مشارکت جدی داشته باشند .

وی تصریح کرد: در این جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان ،اداره کل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری به عنوان متولی اصلی مدیریت یکپارچه امور مربوط به تولید و اشتغال روستائی در استان تعیین شد و مقرر گردید سایر دستگاههای متولی امور روستاها ضمن هماهنگی کامل با این دفتر نسبت به انجام وظایف قانونی خود اقدام کنند .

فیلی برگزاری جشنواره ها و همایشهای استانی در روستاهای شاخص استان را برای معرفی و ارتقاء ظرفیتهای اشتغالزایی بسیار مهم دانست و گفت: اداره کل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری موظف شد با همکاری سایر دستگاههای ذیربط و برنامه ریزی مدوّن در این رابطه اقدام نماید.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها