Portal_background_image

تشكّلات حوزه صنعت سنگ بايد در مسير تسهيل صادرات سنگ و رفع موانع اين عرصه و بازاريابي صحيح گام بردارند.

این مطلب را استاندار مرکزی در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه سنگ ایران در شهر نیم ور ابراز داشت و افزود: کشور ما در جهان یکی از تولیدکنندگان برتر سنگ است اما متاسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم جایگاهمان را به درستی تعیین و به همه بشناسانیم.

استاندار مرکزی  در آئین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در شهر نیم‌ور اظهار داشت: دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران با حضور بیش از 430 نماینده و غرفه‌دار برای مدت 4 روزه بازگشایی شده و هدف برگزاری این نمایشگاه عرضه محصولات فاخر و تسهیل فرآیند مبادلات مربوطه است.

سیدعلی آقازاده افزود: باتوجه به بین‌المللی بودن این نمایشگاه جایگاه حضور مسئولان رده بالای کشور در این مراسم خالی است، اگر نمایشگاهی در شهر تهران به عرضه قاشق و چنگال بپردازد به طور قطع چند نفر از مسئولان کشوری در آن حضور می‌یابند و عدم حضور مسئولان رده اول کشور در نمایشگاهی که در تقویم نمایشگاه‌های جهانی به ثبت رسیده بیانگر مظلومیت استان مرکزی است که امیدواریم مسئولان مربوطه در روزهای آینده فعالیت این نمایشگاه در این استان حضور یابند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امیدواریم که وزیر صنعت نسبت به حضور در این نمایشگاه اقدام کند تا از نزدیک معضلات موجود این رسته را ببیند، این نمایشگاه برای دوازدهمین سال متوالی برگزار شده و می‌تواند استعدادهای غیرشکوفای صنعت سنگ ایران را شکوفا سازد تا شاهد بهبود وضعیت صنعت سنگ و معادن کشور باشیم.

آقازاده ادامه داد: در حوزه صنعت سنگ نکات مطلوب، قابل تامل و نگران‌کننده بسیاری وجود دارد که باید مورد بررسی واقع شوند، در دوسال گذشته حمایت‌های لازم را در عرصه صادرات سنگ خام به انجام رسانده‌ایم تا گشایش‌های مد نظر ایجاد شود.

وی عنوان کرد: بنده به عنوان نماینده دولت در استان مرکزی معتقد نیستم که بخش عمده سنگ در داخل کشور فرآوری شود بلکه باید همانند کشورهای برتر در این صنعت تعاملی میان کشورهای تولیدکننده، معدن‌دار و دارای تجهیزات برقرار کرد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: شهرستان محلات تعداد 300 کارخانه تولید سنگ دارد که متاسفانه نیمی از آنها شرایط مطلوبی ندارند و بخشی از این ضعف فعالیت به رکود صنعت ساختمان و بخش دیگری از آن به عدم توجه و عنایت موثر بر صادرات محصولات تولیدی است که نباید از آنها غافل شویم.

آقازاده بیان کرد: باید تمام تلاشمان را به کار بگیریم تا از 27 میلیارد تجارت جهانی سنگ سهم بیشتری را به کشور و استان مرکزی اختصاص دهیم و در این حوزه کشور به توجه بیشتری نیازمند است زیرا از صنعتی که حتی می‌تواند جایگزین درآمدهای ارزی باشد غافل شده‌ایم.

وی افزود: تمامی اعضا و تشکلات حوزه صنعت سنگ باید در مسیر تسهیل صادرات سنگ و رفع موانع این عرصه و بازاریابی صحیح گام بردارند تا کمبودهای ناشی از صادرات سنگ جبران شود، کشور ما در جهان یکی از تولیدکنندگان برتر سنگ است اما متاسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم جایگاهمان را به درستی تعیین و به همه بشناسانیم.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها