Portal_background_image

تحقق صد در صدي برق رساني به روستاهاي استان مركزي

این مطلب را معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در دیدار با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز داشت و گفت: برق رسانی به تمام روستاهای استان مرکزی بطور کامل محقق شده و گازرسانی در تمام نقاط شهری و روستاهای بالاتر از 10 خانوار به صد در صد رسیده است چنانکه در حال حاضر استان سبز تلقی می شویم.

زمانی قمی استاندار مرکزی در روز دوشنبه بیست یکم فروردین سالجاری به اتفاق معاونین خود با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون اجرایی شدن اهداف اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی گفتگو کردند.

در این دیدار علاوه بر گفتگوهای صورت گرفته بین استاندار مرکزی و رئیس مجلس شورای اسلامی، معاونین عمرانی، اقتصادی و سیاسی امنیتی استاندار نیز به بیان گزارش اقدامات صورت گرفته در حوزه های کاری خود پرداختند.

عزیز فیلی معاون هماهنگي امور عمراني استانداری در این نشست گفت:

در حوزه راهسازی در سطح استان مرکزی اقدامات قابل ملاحظه ای صورت گرفته که از آنجمله پروژه محور مواصلاتی اراک- خمین بطول 62 کیلومتراست که تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی افزود:تکمیل پروژه محور ساوه- بویین زهرا را در دستور کار داریم و پروژه محور محلات- دلیجان نیز به اتمام رسیده و در حال حاضر احداث بزرگراه اراک- فراهان را در دست اقدام داریم.

فیلی اظهار داشت: میزان برخورداری محورهای مواصلاتی استان مرکزی از آسفالت از 68 درصد به 82 درصد رسیده و در فصل گازرسانی، در تمام نقاط شهری و روستایی بالاتر از 10 خانوار به صد در صد رسیده چنانکه در حال حاضر استان سبز تلقی می شویم.

معاون عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: آبرسانی سالم روستایی از 85 درصد به 93 درصد رسیده و برق رسانی به صورت صد در صد انجام شده است . همچنین فاضلاب شهری از 55 درصد به 75 درصد تکمیل شده چنانچه استان مرکزی مقام اول را داراست ضمن اینکه گازسوز شدن واحدهای صنعتی از 55 درصد به 98 درصد رسیده که در این میان 2 درصد برای شرایط اختصاصی و سخت است.

وی در ادامه با بیان اینکه حدود 700 هکتار توسعه فضای سبز داشته ایم، یادآور شد: تالابی که در 15 کیلومتری اراک است احیا شده  همچنین بهسازی و نوسازی آلومینیوم سازی اراک را با حفظ تولید در دست اقدام داریم.

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها