Portal_background_image

برگزاري پنجمين نشست شوراي حفاظت از منابع آب استان مركزي

پنجمین نشست شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور معاونین هماهنگی امور عمرانی و اقتصادی استانداری، مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری استان و سایر اعضای شورا برگزار شد.

    استاندار مرکزی در این نشست اظهار داشت: ساماندهی چاه های غیر مجاز، دروازه حفاظت از منابع آبی و مقابله با چالش های ناشی از خشکسالی است.

سید علی آقازاده گفت: میزان برداشت از منابع زیر زمینی کشور بیش از سه برابر متوسط جهانی است و این موضوع زنگ هشداری در راستای حفاظت از منابع آب است.

وی عنوان کرد: میزان بارش در فصل زراعی جاری بیش از 2 برابر متوسط 50 ساله اخیر ارزیابی می شود اما این مهم نباید باعث غفلت از صرفه جویی و حفاظت از منابع آب شود.

استاندار مرکزی افزود: اصلاح و رعایت الگوی مصرف آب باید بیشتر از گذشته دنبال شود چرا که در بین جامعه نخبه در دانشگاه ها با ارایه‌ 100 عنوان مقاله و مبحث مهم کشور، بحران آب به عنوان بزرگترین مسئله کشور مطرح شد و باید در این راستا تدابیر حکیمانه اندیشیده شود.

آقازاده بیان کرد: با موافقت وزیر نیرو و پیگیری مدیریت ارشد استان و فرمانداران دلیجان و محلات مقرر شد برای نخستین بار، بخش قابل توجهی از آب سد ۱۵ خرداد دلیجان به منظور مصارف صنعتی این 2 شهرستان تخصیص یابد که این مهم گامی برای استفاده کمتر از منابع آب زیر زمینی است.

استاندار مرکزی گفت: بر اساس بند (ی) تبصره ۶ قانون دولت یکهزار میلیارد ریال اعتبار به مصارف آب و برق مساجد و مدارس با رعایت الگوی مصرف تخصیص داده که مسئولان ذیربط باید تمام تلاش خود را در راستای جذب سهم استان به کار گیرند.

وی اضافه کرد :شرکت توزیع برق استان موظف است قبوض آب و برق مساجد و مدارس استان را بر اساس الگوی مصرف ابلاغی صادر کنند و نسبت به اصلاح قبوض هشت ماه گذشته نیز اقدام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: 50 درصد اعتبارات دهیاری های استان باید برای اصلاح شبکه آب روستایی تخصیص یابد.

مهدی زندیه وکیلی اظهار داشت: 420 میلیارد ریال در سال جاری برای آبیاری تحت فشار بخش کشاورزی تخصیص یافته که این میزان نسبت به سال گذشته 2 برابر افزایش دارد.

    

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها