Portal_background_image

برگزاري پانزدهمين جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان مركزي

پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی در سال 1398 به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور حضرت آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر اراک، معاونین استاندار ، فرماندهان سپاه روح اله و انتظامی استان و مدیران دستگاههای عضو ستاد برگزار شد.

 

استاندار در پانزدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی مطرح كرد: تامین 10 درصد اقلام مورد نیاز استان خوزستان شامل 24 قلم کالا از قبیل خوراک، پوشاک، پتو، آب معدنی، موکت، صابون، چراغ، حبوبات و کلمن آب است که با تشکیل ستاد کمک رسانی جمع آوری و تا 24 ساعت آینده به مناطق سیل زده ارسال می گردد.

آقازاده تاکید کرد: 12 فرمانداری استان نیز با بسیج امکانات نسبت به جمع آوری اقلام اعلامی بکوشند.

استاندار مرکزی گفت: فرماندار اراک نسبت به سایر فرمانداری ها وظیفه سنگین تری را برعهده دارد زیرا باید بخش عمده فهرست مورد نیاز استان خوزستان را تامین کند.

وی افزود: کارخانه و واحدهای تولید بزرگ استان نیز هم کمک نقدی و هم کمک های غیرنقدی خود را در اختیار ستاد جمع آوری قرار دهند.

استاندار مرکزی اظهار داشت:استان مرکزی می تواند چهار هزار تن ظروف یکبار مصرف، 40 هزار قوطی کنسرو، 2 تا 3 تن چای، چهار هزار چادر اسکان، 30 تا 40 هزار تخته پتو، لوازم بهداشتی ویژه بانوان و کودکان، کشمش، موکت، حبوبات و آب معدنی را برای استان خوزستان تهیه و در اختیار سپاه روح الله برای ارسال قراردهد.

آقازاده گفت: لازم است از ظرفیت سازمان صنعت، معدن استان، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی برای تامین مایحتاج مورد نیاز مناطق سیل زده استفاده شود.

استاندار مرکزی افزود: باید از فضای مجازی برای مشارکت شهروندان استان مرکزی در این اقدام خداپسندانه بهره گرفته شود.

وی اظهار داشت: هموطنان ما در استان های سیل زده شرایط سختی را می گذرانند که نیاز است با تمام توان به آنان کمک شود.

استاندار مرکزی گفت: علاوه بر آمادگی برای موج بارش جدید باید نگاه ویژه ای به استان های زلزله زده داشت تا در حد توان به آنان کمک شود.

آقازاده افزود: همه تلاش ها باید معطوف به کمک رسانی به مردم مظلوم خوزستان و لرستان شود و چرا که با وجود حمایت های انجام شده، به علت شدت خسارت، هنوز نیاز وجود دارد.

وی اظهار داشت: استان مرکزی از جمله مناطق برخوردار است که همواره با کمک گرفتن از بخش خصوصی و صنایع مادر بزرگ استان می تواند بخش مهمی از نیاز مناطق آسیب دیده را تامین کند.

استاندار مرکزی گفت: کارخانه های بزرگ از جمله آذرآب برای کمک به مناطق سیل زده اعلام آمادگی کرده اند اما ماشین سازی، آلومینیوم، پتروشیمی، پالایشگاه و حتی هپکو از امکانات خود برای این مناطق کوتاهی نخواهند کرد.

آقازاده گفت: قرارگاه امدادرسانی به سیل زدگان استان های لرستان و خوزستان در استان مرکزی برای یاری رساندن و کمک به مردم سیل زده تشکیل و با تمام توان به عنوان استان معین فعالیت خواهد کرد.

وی اظهار داشت: موکب های اربعین حسینی به منظور کمک رسانی به مردم سیل زده در شهرستان پلدختر و مناطق سیل زده استان لرستان مستقر شوند.

وی ادامه داد: همه دستگاه ها، بخش های خصوصی و مردم باید به سیل زدگان کمک کنند و هموطنان گرفتار در مشکلات سیل اخیر را یاری دهند.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها