Portal_background_image

برگزاري نهمين جلسه كارگروه امور زيربنايي و شهرسازي استان مركزي

نهمین جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری، مدیرکل کل راه و شهرسازی و سایر اعضا برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی پس از ختم جلسه که چند ساعت طول کشید، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:در هشتمین جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان علاوه بر دستورکارهای متعدد، طرح های جامع شهر محلات و شهر تفرش مورد بررسی قرار گرفت.  

مهدی زندیه وکیلی افزود: طرح جامع شهر محلات پس از تهیه و طی مراحل قانونی در فروردین ماه سالجاری در کارگروه امور زیربنایی استان مطرح و ایرادتی از طرف اعضا به آن طرح وارد شد. در همین راستا بازدیدهای میدانی توسط اینجانب و جمعی از اعضای کارگروه از نقاط مورد اختلاف در شهر محلات صورت گرفت و با رفع مغایرتها و اشکالات مربوطه، این طرح در جلسه امروز با اکثریت آراء به تصویب رسید.

وی در رابطه با طرح جامع شهر تفرش نیز چنین گفت: طرح جامع شهر تفرش در سال 1384 تهیه شده بود و پس پایان مهلت قانونی آن، مورد بازنگری قرار گرفت و پس از طی جلسات کارشناسی در کمیته های فنی، برای اولین بار در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مطرح شد و اعضای کارگروه پس از استماع گزارش مشاور طرح، نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص توسعه شهر تفرش بیان داشتند.

معاون استانداری مرکزی بیان داشت: مشاور طرح ، مدل و الگوی توسعه شهر تفرش را براساس موازین شهرسازی و مقررات مربوطه تشریح نمود و با نظر اعضا و با حضور فرماندار شهرستان تفرش، شهردار و اعضای شورای شهر ، کلیات طرح مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که یک کمیته کارشناسی بصورت میدانی از نقاط مورد نظر اعضا بازدید نمایند و مشاور نیز براساس نظرات کمیته فنی نسبت به رفع نواقص طرح اقدام نماید.

زندیه وکیلی تصریح کرد: طرج جامع شهر محلات که در این جلسه مصوب شد  و همچنین طرح جامع شهر تفرش پس از رفع مغایرتها و تصویب در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال می گردد.

وی اضافه کرد: پس از تصویب طرح های جامع ارسالی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، این طرح ها بصورت قانونی اجرایی خواهند شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در پایان گفت: علاوه بر موارد اعلام شده 15 دستور کار دیگر مربوط به شهرهای اراک، ساوه، شازند و دلیجان، شامل مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، گردشگری، تولید انواع محصولات سنگی و غیره در جلسه کارگروه مطرح و بجز یک مورد با همه درخواستها موافقت شد.

زندیه وکیلی با اشاره به تصویب الحاق 300 هکتار به طرح شهر صنعتی کاوه در شهرستان ساوه، ابراز داشت: اجرای طرح هایی که در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان به تصویب می رسد، منجر به سرمایه گذاری در بخش صنعتی ، تولیدی و خدماتی می گردد که توسعه و اشتغالزایی را در پی خواهد داشت.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها