Portal_background_image

برگزاري مانور طرح زمستاني دستگاه هاي امداد جاده اي با حضور استاندار مركزي

مانور طرح زمستانی دستگاه های امداد جاده ای استان مرکزی با حضور سید علی آقازاده استاندار ، فرمانده انتظامی استان، زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، روسای پلیس راه و راهور ، مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای و دیگر اعضای شورای هماهنگی ترافیک استان برگزار و اکیپ های امدادی برای خدمت رسانی به هم وطنان عزیز ، راهی پایگاه های امداد جاده ای استان مرکزی شدند.

استاندار مرکزی در این مراسم که در ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار شد ، ابراز داشت: حوادث رانندگی از چالش‌های اساسی استان مرکزی است و می‌طلبد که در سالجاری مدیران در سایه برنامه هدفمند و فرهنگ‌سازی آمار تلفات جاده‌ای در این خطه را تا ۱۰ درصد کاهش دهند.

سید علی آقازاده افزود: استان مرکزی در مسیر کریدور ارتباط شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد و به‌همین دلیل جاده‌های این استان بستر تردد سنگین خودروهای سبک و سنگین است.

وی بیان کرد: شمار بالای سفرهای روزانه جاده‌ای استان باید نگاه ویژه مسوولان کشوری به حمل و نقل و ترافیک این خطه را به همراه داشته باشد و ضمن افزایش مستمر ضریب ایمنی راه‌و اصلاحات فنی‌، فرهنگ ترافیک نیز هوشمندانه تقویت شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: تلفات ناشی از حوادث جاده‌ای در این استان امسال کاهش داشته است و استان مرکزی در این خصوص توانسته کارنامه قابل قبولی ارایه کند اما هدفگذاری کاهش ۱۰ درصدی کشته‌های ترافیکی در جاده‌های استان امسال باید محقق شود.

آقازاده اظهار داشت: طیفی از آمار بالای تلفات جاده‌ای کشور مربوط به خطاهای انسانی است و باید فرهنگ ترافیک بیش از پیش در جامعه و استان مرکزی نهادینه شود.

وی گفت: کاهش تلفات جاده‌ای یک مسیر ۲ طرفه است که باید با همت مردم و مسوولان به پایین‌ترین حد ممکن برسد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: دست‌اندرکاران برگزاری طرح ترافیکی زمستانه استان مرکزی همه تلاش خود را برای ارایه خدمات مطلوب به مردم به کار گیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی که در مانور مشترک دستگاه های امداد رسان جاده ای استان حضور داشت، در حاشیه این مراسم گفت : در طرح زمستانی امداد جاده ای استان مرکزی که با برگزاری مانور از امروز آغاز شد و تا پایان فصل سرما ادامه خواهد داشت،  علاوه بر اعزام اکیپ هایی از پلیس راه ، اورژانس، هلال احمر  و امداد خودر به محورهای اصلی و گردنه های برف گیر استان، بیش از 50 تیم راهداری به استعداد 300 نفر راهدار با 240 دستگاه ماشین آلات  راهداری شامل شامل بلدوزر، لودر، گریدر، کامیون، برف خور، نمک پاش، تراکتور و سایر ماشین آلات سبک وسنگین جهت استقرار در 34 راهدارخانه اعزام شدند.

زندیه وکیلی ضمن آرزوی زمستانی کم حادثه در محورهای استان مرکزی و درخواست رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان، افزود: حضور عوامل امداد رسان مانند هلال احمر، اورژانس ، امداد خودروها و راهداری با تجهیزات کامل در کنار نیروهای پلیس راه در محور های استان ، به شرط رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان محترم، تاثیر بسزایی در کاهش تصادفات و خسارات ناشی از سوانح رانندگی خواهد داشت.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها