Portal_background_image

برگزاري كميسيون ماده 5 استان مركزي به رياست معاون هماهنگي امور عمراني استانداري

کمیسیون ماده 5 استان مرکزی برای رسیدگی به پرونده های ارجاعی از شهرداریهای اراک و نراق به ریاست مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور حمیدرضا نوازنی مدیرکل دفتر فنی استانداری ، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی، شهرداران شهرهای مذکور و سایر اعضا برگزار شد.

در این جلسه کمسیون ماده 5 استان طرح ساماندهی بازار تاریخی شهر نراق توسط مشاور مربوطه تشریح شد و معایب و مزایای طرح مذکور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد که مشاور مربوطه نسبت به رفع نواقص طرح اقدام نماید.

در بخش دیگری از این جلسه ضوابط و مقررات نماهای شهری اراک مطرح و مباحث مربوط به اهداف، حوزه شمول، ضوابط شهرسازی و معماری شامل تعاریف، نمای اصلی ساختمانها، خط آسمان، بازشوهاتناسبات در نما، مصالح، تابلوی نام ساختمان و ساختار کمیته بررسی نما مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

در ادامه جلسه که چندین ساعت طول کشید، 52 مورد از ضوابط و مقررات عمومی شهرسازی و ساختار اجرایی ضوابط مربوطه مطرح و به تایید و تصویب اعضای کمسیون ماده 5 استان رسید.

در آخرین بند از مقررات مربوطه تاکید شد که مسئولیت نظارت بر حسن اجرای ضوابط نماسازی در ساختمانهای شهر به عهده معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اراک می باشد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها