Portal_background_image

برگزاري كارگاه آموزشي – تمريني سوانح و بلايا با حضور جانشين رئيس شوراي مديريت بحران استان مركزي

کارگاه آموزشی – تمرینی سوانح و بلایا با حضور مهدی زندیه وکیلی جانشین رئیس شورای مدیریت بحران استان مرکزی و غیاثی مدیرکل مدیریت بحران استانداری و با شرکت فرمانداران، بخشداران و اعضای شوراهای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانهای اراک، فراهان، کمیجان و خنداب در سالن غدیر استانداری برگزار شد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و جانشین رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی در این نشست گفت: سلسله مدیریت و انتقال تجربیات همراه با مستند سازی و برنامه ریزی توام با آموزش مستمر تاثیر  زیادی در  آمادگی و پیشگیری از بروز بحران به هنگام بلایای طبیعی خواهد داشت.

مهدی زندیه وکیلی در کارگاه آموزشی مدیریت بحران استان مرکزی گفت: افزایش سطح آمادگی در مقابله با بحران های احتمالی امری ضروری است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار کرد: بالا بردن سطح آمادگی در دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران ها باید به گونه ای باشد که در حوادث احتمالی کمتر غافلگیری صورت گیرد.

وی بیان کرد: دوره های آموزشی مدیریت بحران باید در چارچوب چرخه مدیریت بحران و بر اساس پیش بینی، پیشگیری و آمادگی صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: شورای مدیریت بحران این استان زیرمجموعه 14 کارگروه است که هر کدام از کارگروه ها وظایف تخصصی خود را در زمینه حوادث مختلف برعهده دارند.

زندیه وکیلی عنوان کرد: استان مرکزی معین استان های مختلفی در بروز حوادث احتمالی است و این استان باید آمادگی لازم برای مقابله با رخدادهای مختلف را داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: مقاوم سازی ساختمان ها یکی از مهمترین موارد برای مقابله با زلزله است و دولت نگاه ویژه ای به مقاوم سازی مناطق روستایی و فرسوده دارد.

وی تاکید کرد: در بحث ساخت و ساز باید آیین نامه های مقررات ملی ساختمان و آیین نامه 2 هزار و 800 زلزله رعایت شود تا در زمان بروز زلزله نگران خاصی وجود نداشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: این استان بر اساس شواهد و بررسی های صورت گرفته در بخشی از نقاط از جمله در شهرستان های زرندیه، ساوه، تفرش و جنوب شهرستان شازند در زلزله خیزی شدید قرار دارد اما اراک در مناطق زلزله خیزی متوسط است.

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها