Portal_background_image

برگزاري سومين جلسه كارگروه امور زيربنايي ، توسعه روستايي، عشايري، شهري، آمايش سرزمين و محيط زيست استان مركزي

سومین جلسه کارگروه امور زیربنایی ، توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، فرمانداران شهرستانهای ساوه و زرندیه، مدیران کل دفتر فنی استانداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و دیگر اعضا به دبیری مدیر کل راه و شهرسازی در حوزه معاونت امور عمرانی استانداری برگزار شد.

 

استاندار مرکزی در پایان این جلسه اظهار داشت:  ۱۳ طرح گردشگری، خدماتی و صنعتی در جلسه کارگروه امور زیربنای و شهرسازی استان، با هدف توسعه و رونق تولید در بخش‌های مختلف مصوب شد.

سید علی آقازاده  افزود: نیمی از این طرح‌ها در حوزه میراث فرهنگی، توسعه شهرک‌های صنعتی و مشاغل مزاحم است.

وی تصریح کرد : سه طرح نیز به دلایل مختلف و بر اساس نظر کارشناسان از دستور کار نشست کارگروه امور زیربنایی ، توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان خارج شدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: برای ایجاد شهرک صنوف مزاحم و آلاینده شهر ساوه، ۵۰ هکتار از اراضی اداره کل راه وشهرسازی به این امر تخصیص یافت.

مهدی زندیه‌وکیلی افزود: برخی صنوف در اراک درخواست ایجاد شهرک ویژه صنوف مزاحم  را دارند که با هدف ساماندهی باید به  مجتمع صنوف اراک منتقل شوند و از واگذاری موردی پرهیز شود.

وی هماهنگی بیشتر بین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: موافقت های اصولی احداث مجتمع‌های گردشگری بین راهی با مجوز میراث فرهنگی عملیاتی می‌شود و این موضوع علاوه بر ساخت مجتمع‌های بین راهی ، تاسیسات گردشگری را هم در بر می‌گیرد و ضرورت دارد که راهداری استان مرکزی نیز مانند سایر استانهای کشور در این رابطه همکاری جدی تری داشته باشد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها