Portal_background_image

برگزاري روز آتش نشاني و ايمني در فرهنگسراي شهر اراك

آیین گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی با حضور دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، فرماندار شهرستان اراک، مدیران کل دفاتر امور شهری، مدیریت بحران و امور روستایی و شوراهای استانداری ، شهردار و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر اراک و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی این استان در فرهنگسرای شهر اراک برگزار شد.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این آیین عنوان داشت:

با طی مراحل قانونی و برگزاری آزمون های علمی و عملی، تعداد ۹۰ نفر آتش نشان برای اشتغال در واحدهای آتش نشانی شهرداری های استان مرکزی جذب شدند.

زندیه وکیلی افزود:  براساس نمودار سازمانی آتش نشانی،  استان مرکزی به تعداد ۷۲۴ نفر نیروی آتش نشان نیاز دارد که در آزمون استخدامی اخیر، جذب ۹۰ نیروی جدید عملیاتی شد.

وی رعایت اصول ایمنی در احداث ساختمانهای جدید را مورد تاکید قرار داد و گفت: با هدف به حداقل رساندن حوادث ، از جمله آتش سوزی در ساختمانها؛ صدور مجوز پایان کار ساختمانی در استان مرکزی منوط به تایید آتش نشانی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی امکانات و تجهیزات ایمنی را بخش مهمی از عوامل کاهش تلفات جانی در حوادث دانست و تصریح کرد: تداوم دوره های آموزشی، آمادگی جسمانی توام با آگاهی  و آشنایی با علوم نوین، مقوله مهمتری در مقابله با مخاطرات، از جمله آتش سوزی  است.

زندیه وکیلی اظهار داشت: اولویت در حوادث آتش نشانی؛ پیشگیری و آموزش برای به حداقل رساندن تلفات است و در مراحل بعدی می توان از تجهیزات ایمنی استفاده کرد.

وی گفت: مباحث حوزه آتش نشانی همانند علوم مختلف در حال تغییر است و باید از رویکرد علمی بهره جست.

زندیه وکیلی افزود: باید ساختمان ها اعم از شخصی و عمومی به تجهیزات اطفا خشک، تر و سیستم اعلام حریق مجهز شوند تا از بروز آتش سوزی گسترده بویژه در ساختمانهای عمومی جلوگیری گردد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها