Portal_background_image

برگزاري دومين همايش مشترك شهرداران و روساي شوراهاي اسلامي شهرهاي استان مركزي

دومین همایش مشترک شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان مرکزی با حضور دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیران کل دفاتر امور شهری ، فنی و اداری مالی استانداری در شهرستان شازند برگزار شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این همایش خطاب به حاضران اظهار داشت:

یکی از مواردی که انتظار داریم در این همایش که با حضور روسای شوراهای اسلامی شهرها برگزار شده، پیگیری و منتج به نتیجه گردد، موضوع اعتبارات تملک داراییهاست که تا کنون توسط چندتا از شهرداریها جذب نشده و با توجه به اینکه مهلت قانونی ارسال مدارک و مستندات به خزانه استان رو به پایان است، بایستی در اسرع وقت پیگیری و اعتبارات مربوطه برای مصرف آن در مجاری ذیربط هزینه گردد.

مهدی زندیه وکیلی به تعامل خوب حوزه عمرانی استانداری مرکزی و اداره كل دفتر امور اقتصادي و خدمات مالي سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اشاره کرد و گفت: یکی از منابع تامین مالی پروژه های شهرداریها، استفاده از تسهیلات قرض الحسنه سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور است و در این خصوص هماهنگی لازم بعمل آمده و شهرداری هایی که تا کنون از این تسهیلات استفاده نکرده اند، نسبت به معرفی پروژه های عمرانی و ارسال مدارک لازم اقدام نمایند.

وی ضمن تاکید بر سکونت شهرداران در شهر محل خدمتشان عنوان داشت: شهرداری یک خدمت تمام وقت است و با تردد بین شهر محل سکونت و محل خدمت امکان پذیر نیست و اجرای دستورالعمل ابلاغی در این رابطه مورد تاکید است و علاوه بر آن دستگاه قضایی با جدیت در این بحث ورود خواهد کرد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اثر بخش بودن تعامل سازنده شهرداریها و ذینفعان را یادآور شد و ابراز داشت: مردم، نهادها، مدیران دستگاه های اجرایی و اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد با شهرداری، در دایره ذینفعان شهرداریها قرار دارند و هنر شهرداران تعامل سازنده با ذینفعان است. تعامل ضعیف با ذینفعان به صلاح شهرداریها نیست و در مقابل تاثیرات مثبت تعامل های سازنده دوجانیه و مفید است.

زندیه وکیلی خسارات وارده از بارندگی های بهار امسال به 400 الی 500 واحد مسکونی شهری استان مرکزی را یادآور شد و گفت: بر اساس مصوبه ابلاغی از وزارت کشور، صدور پروانه ساختمانی برای بازسازی این واحدها رایگان است.

وی اضافه کرد: ستاد های بازآفرینی شهری ویژه هر شهر استان به ریاست فرمانداران و دبیری شهرداریها تشکیل می گردد و بنا براین است که جلسات ستادها بصورت شهر به شهر در حوزه عمرانی استانداری برگزار و  کلیه دستگاه های اجرایی و شهرداریها در چارچوب وظایف خود در نوسازی بافتهای فرسوده شهری اقدام خواهند نمود.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد: سیزده شهر استان دارای محله های بافت فرسوده مصوبند و دو شهر اراک و ساوه هم علاوه بر بافتهای فرسوده دارای سکونتگاه های غیررسمی می باشند و در این رابطه منابع اعتباری بازآفرینی شهری از طرف دولت تامین گردیده و به خود دستگاه های اجرایی و شهرداریهای مجری طرح های بازآفرینی شهری تخصیص می گردد.

گفتنی است که در پایان همایش بر هم پوشانی شهرداریهای استان برای مقابله با آتش سوزیها و استمرار مجدانه مناسب سازی معابر شهری و مکانهای عمومی برای معلولین تاکید شد و از پنج شهرداری برتر استان در رابطه با اجرای طرح های مناسب سازی قدردانی گردید. شهرداریهای ساوه، فرمهین، خمین، کارچان و غرق آباد در این رابطه مورد تقدیر قرار گرفتند.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها