Portal_background_image

برگزاري جلسه كميته شوراي مناسب سازي شهري براي جانبازان و معلولين در حوزه معاونت عمراني استانداري مركزي

جلسه کمیته شورای مناسب سازی شهری برای جانبازان و معلولین با حضور معاون هماهنگي امور عمرانی استاندار مرکزی، مدیرکل بهزیستی، رييس شوراي اسلامي كلانشهر اراك و نمايندگان دستگاههاي اجرايي و تعدادي از شهرداران استان در حوزه معاونت عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد.

معاون هماهنگي امور عمرانی استاندار مرکزی در پایان این نشست ابراز داشت: در این جلسه کمیته شورای مناسب سازی شهری برای جانبازان و معلولین، مصوبات جلسات قبل مورد پیگیری قرار گرفت و گزارشی از همایش کشوری مناسب سازی ارائه شد.

عزیز فیلی افزود: حدود 75 درصد از معلولین استان مرکزی در شهرها ساکن هستند و در همین رابطه طی جلسات قبل تکالیفی در خصوص مناسب سازی معابر و اماکن عمومی در سطح شهرهای استان به شهرداریها محول شده بود که در این جلسه گزارش اقدامات صورت گرفته در سطح شهرهای استان مورد بررسی قرار گرفت.

وی ضمن ادای احترام به جامعه معلولین و لزوم رسیدگی مجدانه به امور این قشر از جامعه اظهار کرد: از نظر قانون و مقررات هیچ کمبود و مشکلی نداریم بلکه باید با ایجاد باور لازم در تمام سطوح برای خدمت رسانی به معلولان، اقدامات عملی و ملموس صورت گیرد.

معاون استاندار مرکزی اضافه کرد: در این جلسه مصوب شد که کمیته ای با مسئولیت مدیرکل دفتر فنی استانداری و عضویت مدیران کل دفتر شهری و شوراها و امور اجتماعی استانداری، بهزیستی، پلیس راهور و نماینده سازمانهای مردم نهاد تشکیل و با حضور در شهرهای مختلف استان با مشارکت فرمانداری و حضور شهردار و عضو شورای اسلامی، اقدامات صورت گرفته در 33 شهر استان مورد بازدید و ارزیابی قرار گیرد و برنامه های پیشنهادی این کمیته برای مناسب سازی معابر و اماکن عمومی در سال 1396 جهت اجرا به شهرداریها ابلاغ گردد.

فیلی تصریح کرد: اقدامات اجرایی شهرداریها در جهت مناسب سازی شهری بصورت عکس و فیلم و گزارش احصاء و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و در پایان سال آتی از شهرداریهای برتر استان که اقدامات لازم و شایسته تری را در زمینه خدمت رسانی به جامعه معلولین انجام داده باشند، تجلیل و تقدیر می گردد.

وی تاکید کرد: استانداری مرکزی با جدیت از طرح های مناسب سازی شهری حمایت و در این خصوص از منابع استانی و ملی تا حد ممکن استفاده خواهد کرد.

معاون استاندار مرکزی در پایان گفت: مقرر شده بود که سه دستگاه اتوبوس از طرف شورای اسلامی شهر اراک و با همکاری شهرداری و اداره کل بهزیستی استان مناسب سازی و در اختیار جامعه معلولین استان قرار گیرد که این موضوع هم مورد تاکید و تسریع قرار گرفت.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها