Portal_background_image

برگزاري جلسه كارگروه پيگيري موضوع سند دار شدن واحدهاي احداثي در كوي علي ابن ابيطالب(ع) شهر اراك

جلسه کارگروه پیگیری موضوع سند دار شدن واحدهای احداثی در کوی علی ابن ابیطالب(ع) شهر اراک با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، سید مهدی مقدسی نماینده مردم شهرستانهای اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل راه و شهرسازی ، کارشناسان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و نمایندگان هیات امنای کوی علی ابن ابیطالب(ع) برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این نشست ابراز داشت: سند دار کردن واحدهای احداثی در کوی علی ابن ابیطالب(ع) یک فرآیند سخت ولی قابل حل است که در یک دوره طولانی بلاتکلیف بوده است.

مهدی زندیه وکیلی ضمن انتقاد از روشهای کارگزاری که تا کنون برای صدور اسناد مالکیت واحدهای احداثی استفاده شده، گفت: کارگزار مربوطه برای پیگیری موضوع باید با نظر هیات امنای کوی علی ابن ابیطالب(ع) انتخاب شود و با کمک آنان نسبت به اطلاع رسانی به ساکنین، تشکیل پرونده و تعامل با راه و شهرسازی اقدام نماید.

وی ضمن تشکر از مساعدت سازمان ملی زمین و مسکن جهت صدور اسناد مالکیت واحدهای احداثی در کوی مذکور، اظهار داشت: با پیگریهایی که با دستور مقام عالی استان و توسط اینجانب از طریق وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت، مقرر شد که بهای عرصه واحدهای احداثی تا حد نصاب تفکیک به قیمت منطقه ای محاسبه و اخذ گردد.

 معاون استانداری مرکزی افزود: با هماهنگیهای صورت گرفته از طریق وزارت راه و شهرسازی، افرادی که موفق به اخذ سند مالکیت واحدهای احداثی می شوند، می توانند با استفاده از تسهیلات کم بهره بافت فرسوده شهری، نسبت به نوسازی خانه های خود اقدام کنند.

 زندیه وکیلی با تاکید بر اهمیت موضوع سند دار کردن واحدهای احداثی در کوی علی ابن ابیطالب(ع) و لزوم تسریع در آن گفت: کارگزار راه و شهرسازی وکارگزار مردمی هردو بایستی در محل مستقر شوند و با اطلاع رسانی به ساکنین، همکاری با هیات امنای مربوطه و شفاف سازی فرآیند کار، موضوع صدور اسناد برای واحدهای احداثی را از طریق ادارات کل راه و شهرسازی و ثبت اسناد استان تا حصول نتیجه با جدیت پیگیری نمایند و این کارگروه نیز ضمن رصد انجام امور، در کنار کارگزاران مربوطه خواهد بود و مشکلات احتمالی را مرتفع می سازد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها