Portal_background_image

برگزاري جلسه كارگروه مديريت پسماند استان مركزي

جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران کل دفتر شهری و روستایی استانداری، نماینده دادستان اراک و به دبیری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، و شرکت سایر اعضا برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در پایان این نشست عنوان داشت: از مجموع 350 مطب و کلینیک‌های درمانی تولیدکننده پسماند عفونی در اراک، 342 مرکز جهت جمع‌آوری پسماندها با شهرداری قرارداد منعقد کردند و باقی پزشکانی که تا کنون جهت عقد قرارداد جمع آوری پسماندهای عفونی با شهرداری اراک اقدام نکرده اند، از طریق مراجع ذیربط جریمه شدند.

مهدی زندیه‌وکیلی افزود: در بحث دفن پسماندهای عفونی ایراداتی وجود دارد که در این جلسه مقرر شد پیش از دفن زباله های عفونی، بی‌خطرسازی انجام شود و بعد از آن طبق شرایط مربوطه، دفن بهداشتی صورت پذیرد.

وی در رابطه با سایت مرکز پردازش و دفن پسماند اراک گفت: در خصوص سایت پسماند و مرکز دفن شهرداری اراک، اقدامات مناسبی صورت گرفته است، از جمله حفر ترانشه بزرگ دفن با استاندارهای مدنظر که موجب بهبود شرایط این مرکزی می شود و از نفوذ شیرابه پسماندها به منابع زیرزمینی پیشگیری خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: بدنبال استفاده از روش‌های نوین مدیریت پسماند هستیم که در همین رابطه با جمع‌آوری پسماندهای شهرستان‌ها در یکی دو مرکز اصلی و افزایش تناژ پسماندها می‌توانیم به هدف موردنظر نزدیک و از شیوه‌های نوین استفاده کنیم.

زندیه‌وکیلی تصریح کرد: در همین رابطه مقرر شد پسماندهای شهرستان‌های کمیجان، فراهان و شازند به مرکز دفن اراک منتقل شود تا علاوه بر مدیریت دقیق تر بر دفن بهداشتی پسماندها، با افزایش میزان تناژ زباله، کار برای سرمایه‌گذاران در این حوزه اقتصادی‌تر شود.

وی ابراز داشت: در جلسه گذشته با پیگیری شورای شهر مقرر شده بود که شهرداری زباله‌سوزی را برای پسماندهای عفونی تهیه کند ولی با توجه به شرایط ارزی و ریالی این امر محقق نشد که البته از همان ابتدا پیش‌بینی می‌شد که این اقدام عملی نخواهد بود.

معاون استاندار مرکزی عنوان کرد: برخی از مراکز بهداشتی باتوجه به ظرفیت‌هایی که در بحث بی‌خطرسازی دارند، می‌توانند تا تهیه دستگاه بی خطر ساز زباله های عفونی توسط شهرداری یا سرمایه گذار طرف قرار داد، بخشی از پسماندهای مطب‌ها و مراکز خصوصی و کلینیک‌ها را نیز بی‌خطر کند که بیمارستان امیرکبیر مصداق این مراکز است و می‌توان تا آمدن یک سرمایه‌گذار برای تهیه زباله‌سوز از این ظرفیت استفاده کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها