Portal_background_image

برگزاري جلسه كارگروه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده استان مركزي

نشست کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان مرکزی به ریاست دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ و مدیرکل مدیریت بحران استانداری و مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار شد.

 

در این نشست که فرمانداران شهرستانهای استان بصورت ویدئو کنفراس در مباحث جلسه شرکت داشتند، در رابطه با انتقال سهیمه سیمان استان از شرکتهای درود و حکمتانه به مناطق سیل زده استان و همچنین تشکیل 3800 پرونده از مجموع 5800 واحد آسیب دیده شهری و روستایی استان مرکزی ، آوار برداری و آغاز عملیات اجرایی برخی از واحدها؛ مطالبی مطرح و مورد گفتگو قرار گرفت.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این نشست عنوان داشت: موضوع سهیمه تسهیلات بانکی برای واحدهای آسیب دیده استان از سیل توسط هشت بانک عامل تا حدود زیادی حل شده، لیکن دریافت این سهمیه منوط به تشکیل و تکمیل پرونده متقاضیان اخذ تسهیلات توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد و این موضوع بایستی با هماهنگی فرمانداریهای استان با جدیت پیگیری شود.

 دکتر زندیه وکیلی تشکیل هفتگی و منظم جلسات شهرستانی کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست فرماندارن را مورد تاکید قرار داد و گفت: بانکهای عامل برای پرداخت تسهیلات 50 میلیون تومانی برای ساخت واحدهای آسیب دیده شهری و 40 میلیون تومانی برای واحدهای روستایی آمادگی کامل دارند.

وی تصریح کرد: اغلب واحدهای آسیب دیده متعلق به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و اقشار کم در آمد است و تسهیلات در نظر گرفته شده کفایت هزینه های احداث بنا را نمی کند و باید از سایر ظرفیت ها مانند خیرین ، صنایع، بسیج سازندگی و غیره استفاده گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اضافه کرد: به هر واحد احداثی روستایی و شهری به شرط تکمیل پرونده و طی مراحل قانوی به ترتیب 12 و 15 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می گردد و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد علاوه براین مبالغ ، کمکهای بلاعوض مجزا دریافت خواهند کرد.

 

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها