Portal_background_image

برگزاري جلسه شوراي معادن استان مركزي

جلسه شوراي معادن استان مركزي به رياست سید علی آقازاده استاندار و با حضور مهدی زندیه وکیلی و سعید فرخی معاونین هماهنگي امور عمراني و اقتصادي استانداری ؛ محمد ابراهیم رضايي نماینده مردم شهرستانهای خمین و قورچی باشی و حجت الاسلام سلیمی نماینده مردم شهرستانهای محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ، محمد رضا حاجي پور رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت و سایر مدیران دستگاه های مربوطه برگزار شد.

استاندار مرکزی در نشست شورای معادن استان، گفت: رودخانه های این استان در پی بارش های بهاره و سیلابی شدن مسیل ها با افزایش رسوبات مواجه شده که لایروبی بستر آن ها ضروری است.

سید علی آقازاده اظهار کرد: بر اساس قانون برداشت شن و ماسه از رودخانه ها ممنوع است و برداشت از بستر رودخانه ها با هدف ساماندهی شرایط عبور آب انجام می شود.

وی ادامه داد: سیلاب های اخیر حجم زیادی از شن و ماسه را در کف رودخانه ها انباشته کرده و به صورت موردی و برای ساماندهی و ایمن کردن مسیر آب با نظارت اصولی می توان از این مصالح به عنوان خوراک برای واحدهای تولیدی استفاده کردد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: برخی کارگاه های تولیدی شن و ماسه که از گذشته مجوز برداشت دارند می توانند در نقاطی که مورد تایید سازمان آب منطقه ای استان است اقدام به برداشت محدود و در حد و ساماندهی رودخانه ها استان کنند.

آقازاده گفت: شرکت آب منطقه ای استان مرکزی باید ظرف مدت ۱۰ روز آینده نقاط و میزان برداشت مصالح از رودخانه ها را به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کند تا کارگاه هایی که از گذشته مجوز برداشت کسب کرده اند نسبت به برداشت از این نقاط اقدام کنند.

وی ادامه داد: پیش بینی شده که حجم شن و ماسه انباشته شده در بستر رودهای استان پس از سیلاب ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تن باشد که باید در راستای لایروبی و ایمن سازی از مسیر عبور آب خارج شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: نیاز است در ارایه مجوز برداشت شن و ماسه از رودخانه های این استان، شهرداری ها و برخی پیمانکاران بزرگ راه سازی که اجرای طرح های ملی در استان را برعهده دارند در اولویت قرار گیرند.

«مهدی زندیه وکیلی» افزود: نقاط و میزان برداشت مصالح از رودخانه ها باید توسط سازمان آب منطقه ای مشخص شود تا از بروز مشکلات در رودخانه های استان جلوگیری شود.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها