Portal_background_image

برگزاري جلسه شوراي حفاظت از منابع آب استان مركزي به رياست استاندار و با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استانداري

جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار مرکزی و با حضور معاونین هماهنگی امور عمرانی، سیاسی امنیتی و اقتصادی استانداری ، فرمانداران ؛ مدیران عامل شرکتهای آب منطقه ای، آب و فاضلاب و سایر اعضا در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

 

     آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان، گفت: 280 حلقه چاه غیر مجاز با رویکرد صیانت از سفره های آب زیر زمینی امسال در این استان مسدود می شود.

استاندار مرکزی اظهار کرد: انسداد چاه های غیر مجاز در این استان باید بر اساس اولویت و چاه هایی که بیشترین برداشت را از سفره های زیر زمینی دارند، انجام شود.

سید علی آقازاده ادامه داد: 400 حلقه چاه غیرمجاز نیز سال گذشته در استان مرکزی مسدود شده که این مهم نشان از عملکرد مناسب شورای حفاظت از منابع آب است.

وی با یادآوری افزایش 70 تا 100 درصدی بارش ها در سال آبی جاری خاطر نشان کرد: با وجود افزایش بارش ها در این مدت مسئولان و مردم باید صرفه جویی در بخش آب شرب و کشاورزی را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار مرکزی یاد آور شد: 33 دستگاه کنتور هوشمند سال گذشته بر روی چاه های دشت زرند استان مرکزی نصب شده است در صورتی که در سال های پیش از آن، تنها 33 دستگاه کنتور در این دشت، نصب شده بود.

آقازاده ادامه داد: نیاز است 20 تا 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق بخش کشاورزی و تسهیلات بانکی توسط فرمانداران برای تجهیز چاه های بخش کشاورزی به کنتورهای هوشمند در شهرستان های استان مرکزی اختصاص یابد.

وی گفت: یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب آب در بارندگی های اخیر پشت بندها و سدهای خاکی استان ذخیره سازی شده است که ذخیره این میزان آب می تواند تحول بزرگی را در کشاورزی استان رقم بزند.

آقازاده افزود: سیلاب به برخی از این بندها و سدهای خاکی خساراتی وارد کرده که نیاز است از محل اعتبارات شهرستان ها و امور روستایی استانداری مرکزی، این سدها بازسازی و تعمیر شوند.

 

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها