Portal_background_image

برگزاري جلسه شورايعالي شهرسازي و معماري ايران به رياست وزير راه و شهرسازي جهت بررسي طرح جامع كلانشهر اراك

جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به ریاست مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی و با حضور مهندس آقازاده استاندار و زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، رئیس شورای اسلامی و شهردار اراک، مدیران کل دفتر فنی استانداری و راه و شهرسازی استان مرکزی ، مشاوران و کارشناسان ذیربط برگزار و طرح جامع توسعه و عمران کلانشهر اراک مورد رسیدگی قرار گرفت.
آقازاده استاندار مرکزی گفت: طرح جایگزین ۵۸ متری اراک با کار کارشناسی مشاور در یک ماه آینده عملیاتی و برای بررسی بیشتر در شورای برنامه ریزی استان مرکزی مطرح می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در نشست روز جاری شورای عالی شهرسازی و معماری کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و سایر مسئولان، طرح فعلی ۵۸ متری از دستور کار خارج و مقرر شد تا طرح جایگزین توسط مشاور تا یک ماه آینده ارائه شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حدود ۱۷ سال از عمر طرح ۵۸ متری اراک می‌گذرد و از سویی دیگر اراده‌ای از سوی مدیریت شهری برای اجرای آن نبود، اعضای شورا طرح جایگزینی طرح را مطرح کردند که مورد موافقت قرار گرفت.

استاندار مرکزی تصریح کرد: کمیته فنی گزارشی از بازدید میدانی از کلانشهر اراک و محدود طرح ۵۸ متری ارائه داد و اعضای شورای عالی شهر سازی و معماری نیز بر انجام یک کار کارشناسی تاکید کردند.

آقازاده ادامه داد: هنوز بر اتصال بافت قدیمی کلانشهر اراک به شریان‌های اصلی تاکید جدی وجود دارد اما بر اصراری بر اجرای طرح ۵۸ متری نیست و تا یک ماه آینده باید مشاور طرح، ایده جدید خود را مطرح کند و پس از طرح و تصویب در شورای برنامه ریزی به شورای عالی شهرسازی و معماری ارجاع می‌شود.

استاندار مرکزی در خصوص تصویب طرح جامع کلانشهر اراک نیز گفت: بخشی از اراضی کشاورزی از محدوده این طرح خارج شد و مابقی کلیات طرح مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها