Portal_background_image

برگزاري جلسه ستاد بازآفريني پايدار شهري استان مركزي

جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رقیه یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، بختیاری فرماندار شهرستان اراک، حمیدرضا نوازنی و احمد مرزبان مدیران کل دفتر فنی استانداری و راه و شهرسازی استان، شفیعی شهردار کلانشهر اراک و سایر اعضا برگزار شد.

 

در این نشست که فرمانداران سایر شهرستانهای استان بصورت ویدئوکنفرانس شرکت داشتند، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در بافتهای فرسوده و مناطق مسئله دار  و همچنین اجرای پروژه های بازآفرینی شهری ارائه گردید و تکالیف دستگاه های اجرایی و شهرداریهای استان برای استمرار مجدانه طرح مذکور ابلاغ شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این جلسه ابراز داشت: براساس سیاست های دولت، تعداد 200 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید کشور احداث می گردد که از این تعداد 12 هزار واحد بعنوان سهمیه استان مرکزی تعیین گردیده است.

مهدی زندیه وکیلی افزود: عملیات اجرایی احداث 12 هزار واحد مسکونی سهمیه استان مرکزی طی دو سال در دو شهر جدید مهاجران و امیرکبیر آغاز می گردد.            
وی تصریح کرد: برای سالجاری در هر کدام از شهرهای مذکور 3000 واحد پیش بینی شده و عملیات اجرایی 6000 واحد باقیمانده در شهرهای مهاجران و امیر کبیر هرکدام 3000 واحد، در سال 1399 شروع خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: علاوه بر سهمیه مذکور ، از تعداد 100 هزار واحد مسکونی تخصیص یافته به بافت های فرسوده شهری کشور، 2هزار 87 واحد بعنوان سهمیه استان مرکزی تعیین شده که موضوع مورد پیگیری ستاد بازآفرینی استان است و  بین شهرهای دارای بافت فرسوده شهری مصوب و سکونتگاه های غیر رسمی تقسیم سهمیه می گردد.

زندیه وکیلی اضافه کرد: بخشی از اجرای 2 هزار 87 واحد سهمیه استان، توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام می شود و بخشی هم توسط خود مردم و ما موظفیم شرایط را برای احداث واحدها توسط مردم فراهم کنیم که اعطای 80 میلیون تومان تسهیلات در دو مرحله برای احداث واحد ها و اعطای 20 میلیون تومان ودیعه مسکن برای اجازه منزل در مدت اجرای پروژه، بخشی از کمک دولت برای بازسازی و نوسازی بافتهای فرسوده شهری محسوب می گردد.      

وی توزیع شهرستانی 2087 واحد سهمیه استان مرکزی را به اداره کل راه و شهرسازی سپرد و عنوان داشت: علاوه بر سهمیه های ذکر شده برای شهرهای استان، احداث 100 هزار واحد مسکونی روستایی هم در تعهد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور است که تعیین سهمیه استانی و تقسیم شهرستانی آن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در حال پیگری است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در پایان صحبتهای خود به وضعیت عرضه مسکن در شهر اراک اشاره کرد و گفت: در 25 سال گذشته افزایش محدوده در شهر اراک نداشتیم که منجر به کاهش عرضه زمین و در نتیجه افزایش قیمت مسکن اعم از خرید و اجاره آن شده و سیاست ایجاد شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر برای جذب سرریز جمعیت کلانشهر اراک و کمک به تولید انبوه مسکن بوده است .    
زندیه وکیلی افزود: استقبال مردم برای سکونت در شهرهای جدید استان مرکزی بسیار خوب بوده بطوریکه در حال حاضر در شهر جدید امیرکبیر، متقاضیانی برای واحدهای مسکونی در این شهر داریم ولی واحدی برای عرضه نیست و امیدورایم با اجرای طرح های جدید، پاسخگوی متقاضیان باشیم.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها