Portal_background_image

برگزاري اولين جلسه كارگروه مديريت پسماند استان مركزي در سال1398

اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان مرکزی در سال جدید به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران کل دفتر فنی و شهری استانداری ، سایر اعضا و به دبیری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی در این جلسه گفت : با توجه به اقدامات صورت گرفته برای مهار سیلابهای سطح استان ، مشکلات ناشی از ورود سیلاب به محل های دفن زباله به حداقل رسید و بایستی متولیان امر برای جلوگیری از نفوذ سیلابهای آتی به سایت های پردازش و دفن زباله و نفوذ آب به محل شیرابه ها با جدیت اقدام کنند.

مهدی زندیه وکیلی افزود: مدیریت پسماند استان نسبت به دوره های قبل از وضعیت بهتری برخوردار است، زباله های عفونی بیمارستانهای استان بی خطر سازی می شود لیکن واقعیت این است که در این زمینه از استاندارهای جهانی عقب تریم و بایستی موضوع را با تجمیع پسماندهای استان در سه نقطه شامل سایت اراک، ساوه و خمین پیگیری نماییم و در صورتی که تجمیع پسماندها به بیش از 900 تن در یک سایت برسد برای سرمایه گذاری و تولید برق از پسماند، مقرون به صرفه اقتصادی خواهد بود.

معاون استاندار مرکزی عنوان داشت: زباله های عفونی مطب ها در اراک باید با همکاری شهرداری و اداره کل محیط زیست استان مرکزی و با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی برای کاهش نگرانی مردم این کلانشهر تا ابتدای تابستان امسال ساماندهی شود.

زندیه وکیلی بهینه سازی سایت پردازش و دفن زباله شهر اراک را یاد آور شد و گفت: نیاز است کانال ایجاد شده در سایت پردازش پسماند کلانشهر اراک برای جلوگیری از نفوذ آب در بارندگی های آتی به این سایت، توسط شهرداری عایق بندی شود.

وی افزود: بهره برداری از تراشه دفن بهداشتی زباله در سایت پسماند کلانشهر اراک تا پایان شهریور ماه امسال،  از جمله انتظارات استانداری مرکزی از شهرداری برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی در این منطقه می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: تجمیع زباله های شهرهای مجاور در سایت پسماند کلانشهر اراک و ایجاد سیستم زباله سوز حرارتی به عنوان طرح بلند مدت در دستور کار مسئولان شهرداری و شورای اسلامی این کلانشهر قرار گیرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها