Portal_background_image

برگزاري آخرين نشست شهرداران استان مركزي در سال 1395 با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استانداري

آخرین نشست شهرداران استان مرکزی در سال 1395 با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استانداري، مدیران کل دفتر فنی و امور شهری و شوراهای استانداری به منظور بررسی آخرین وضعیت آمادگی شهرداریها برا خدمت رسانی به شهروندان و میهمانان نوروزی در برگزار شد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مركزي در این همايش ابراز داشت: سال1395 با وجود چالشها و کمبود منابع، اقدامات قابل توجهی در حوزه عمرانی صورت گرفته و تخصیص اعتبارات عمرانی خوبی اعم از ملی و استانی در سطح شهرداریهای استان داشتیم و اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی متعدد در شهرهای استان، بویژه اراک و ساوه نشانگر تلاشها و اقدامات شهرداران توانمند این استان است.

فیلی از آمادگی کامل شهرداریها برای استقبال از مسافران و میهمانان نوروزی در سطح استان مرکزی خبر داد و گفت: در سالجاری نسبت به سال 94 شاهد اقدامات خوبی در بخشهای مختلف بویژه اجرای طرح های عمرانی  بودیم و شهرداریهای استان در خصوص جذب اعتبارات استانی و ملی نسبت به سال گذشته از رشد خوبی برخوردار بودند.

وی به لزوم تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی و قراردادی اشاره کرد و گفت: مجوز تبدیل وضعیت 50 هزار نفر از کارکنان شرکتی و قراردادی شهرداریهای سراسر کشور  از سازمان امور اداري و استخدامي كشور اخذ شده و این موضوع برای نیروهای مشابه در شهرداریهای استان مرکزی در حال پیگیری است و انشااله در سال آتی با اجراي دستورالعمل يادشده، نيروي انساني شاغل در شهرداري ها با حداقل سه سال سابقه كار تمام وقت و دارا بودن شرايط لازم و موفقيت در آزمون مربوط به پيماني تبديل وضعيت استخدامي خواهند شد.

 فیلی اهمیت آموزش در ارتقاء سطح دانش فنی کارکنان شهرداریها را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: در طول سال 1395 با تلاش اداره کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و همکاری شهرداریها ی استان، دوره های مختلف آموزشی اعم از عمومی و تخصصی برای کارکنان شهرداریهای استان برگزار شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون عمرانی استاندار مرکزی با قدردانی از شهرداریهای اراک و ساوه بخاطر انجام اقدامات مطلوب در خصوص اجرای پروژه های سرمایه ای گفت: روند اجرای پروژه های سرمایه ای و درآمد زا برای شهرداریهای استان در سال جدید با جدیت بیشتر مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و در این ارتباط شهرداریها بایست با مطالعه دقیق و برنامه ریزی نسبت به ایجاد منابع ثابت درآمدی از طریق اجرای پروژه های سرمایه ای اقدام کنند.

فیلی گفت: طرح هادی هشت شهر استان که از سال های قبل مانده بود در سال 1395 تصویب و جهت اجرا به شهرداریهای مربوط ابلاغ شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی اظهار داشت: به منظور ساماندهی تابلوها، سیستم های هوشمند ترافیک، خط کشی های عابر پیاده و غیره مبلغ چهار میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۵ به شهرداری ها و دهیاری های استان مرکزی اختصاص یافت.  

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های عمرانی به منظور کاهش آلودگی هوای اراک تخصیص داده شده است.

فیلی خاطرنشان کرد: اعتبارات اختصاص یافته به شهرداری استان در سال جاری نسبت به سال قبل ۲۵ درصد رشد داشته است و از اعتبارات تخصیص یافته به شهرداری های استان ۲۵ درصد صرف هزینه های جاری و ۷۵ درصد صرف پروژه های عمرانی شده است.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها