Portal_background_image

بررسي راهكارهاي پيشگيري از بروز مخاطرات ناشي از بارش برف و باران در محورهاي استان مركزي

نشست هماهنگی دستگاههای عضو شورای مدیریت بحران استان مرکزی جهت پیشگیری از بروز مخاطرات ناشی از بارش برف و باران در محورهای استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور فرمانداران شهرستانهای اراک، شازند و زرندیه و مدیران دستگاههای امداد رسان و پلیس راه در محل ساختمان مدیریت بحران استانداری برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در پایان این نشست ابراز داشت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر پربارش بودن ماههای آتی و لزوم پیشگیری از مخاطرات ناشی از شرایط جوی، جلسه ای با حضور مدیران دستگاه های ذیربط برگزار و امکانات، تجهیزات و آمادگی دستگاه های امداد رسان مورد بررسی قرار گرفت.

  مهدی زندیه وکیلی ضمن ابراز خرسندی از بارشهای پاییزی افزود: شرایط جوی از لحاظ تعداد، وسعت و شدت می تواند مخاطراتی از قبیل سیلاب و آبگرفتگی معابر، یخ زدگی، کولاک و انسداد محورهای استان را در پی داشته باشد و بر همین اساس بایستی یک سری اقدامات پیشگیرانه صورت بگیرد تا موجب اختلال در تردد وسایط نقلیه و بروز حوادث جاده ای نگردد.

وی بسیج امکانات دستگاه های اجرایی و همکاری همه جانبه با عوامل امدادی را مورد تاکید قرار داد و گفت: علاوه بر اقدامات صورت گرفته در حیطه راهداری ، اورژانس و هلال احمر استان، مقرر شد که هماهنگی لازم برای استفاده از امکانات راهسازی، تجهیزات و ماشین آلات پیمانکاران اداره کل راه و شهرسازی استان در مواقع ضروری بعمل آید.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی برگزاری جلسات ستادهای شهرستانی  مدیریت بحران به ریاست فرماندارن را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: تصمیات ستاد های شهرستانی مدیریت بحران برای همه دستگاه ها در سطح شهرستان لازم الاجراست و فرمانداران بایستی از تمام امکانات موجود در هر شهرستان اعم از دستگاه های اجرایی، شهرداریها و کارخانجات برای پیشگیری و مقابله با مخاطرات ناشی از شرایط جوی در فصل سرما استفاده نمایند.

زندیه وکیلی در پایان متذکر شد: کلیه راهدارخانه ها، پایگاه های امداد جاده ای هلال احمر و فوریتهای پزشکی، پلیس راه و امداد هوایی از هم اکنون آماده انجام ماموریت و خدمترسانی در طول فصل سرما و کاهش مخاطرات ناشی از شرایط جوی هستند.

 

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها