Portal_background_image

بخشداران در خط مقدم خدمت به روستائيان و عمران و اشتغالزايي روستايي

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در نشست مشورتی بخشداران این استان، آنان را در صف مقدم خدمت به روستائیان دانست و گفت: رفع محرومیت از روستاهای استان با استفاده از ظرفیتهای موجود در جهت اشتغالزایی و عمران روستاها ، علاوه بر توسعه روستایی، موجب کاسته شدن از مشکلات حاشیه نشینی شهرها نیز می گردد.

 

مهدی زندیه وکیلی ابراز داشت: 90 درصد کار بخشداران مربوط به مباحث روستایی و رفع مشکلات روستاها می باشد و در این ارتباط بایستی استفاده از منابع دهیاریها در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه با جدیت پیگیری شود.  

وی هماهنگی بین بخشداریها و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی را مورد تاکید قرار داد و عنوان داشت:

تعامل و هماهنگی بخشداران با دفتر روستایی استانداری موجب شفافیت بیشتر در انجام امور روستا و حمایت های قانونی از عملکرد بخشداران و دهیاران در انجام وظایف می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار داشت: منابع قابل توجهی از اعتبارات ارزش افزوده در اختیار دهیاریهای استان است و بخشداران بایستی تلاش کنند که از رسوب اعتبارات در حسابها و یا انتقال به بانکهای دیگر که خلاف قانون است جلوگیری شود و از اعتبارات مربوطه در جهت انجام امور عمرانی، توسعه روستایی و اشتغالزایی به نحو مطلوب استفاده گردد.

زندیه وکیلی به هماهنگی های صورت گرفته با اداره کل ورزش و جوانان برای احداث یکصد زمین چمن مصنوعی در سطح روستاهای استان مرکزی اشاره کرد و افزود:  تامین زمین مناسب در محدوده روستاها و ترجیحا نزدیک به انشعابات آب و برق و ایجاد هماهنگی بین اداره کل ورزش و جوانان و دهیاریهای مربوطه و تسریع در اجرای این طرح مورد انتظار است .

وی در بخش دیگری از بیانات خود پوشش خوب مراتع استان بدلیل بارندگیهای اول سال  و خطر بروز آتش سوزی در مراتع را یادآوری کرد و گفت: گرچه تاکنون به لطف خدا و تلاش عوامل دست اندر کار ، خسارت گسترده ای بخاطر آتش سوزیهای صورت گرفته به مراتع و مزارع کشاورزی وارد نشده، لیکن بایستی هماهنگی و آمادگی لازم برای پیشگیری از بروز آتش سوزی و مهار آن وجود داشته باشد و استفاده از نیروهای محلی و دستگاه های آتش بُر جهت حضور به موقع و مهار آتش در مراحل ابتدایی در اولویت قرار گیرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها