Portal_background_image

بازسازي بيش از 500 واحد شهري و روستايي آسيب ديده از بارندگيهاي فروردين سال 1398

این مطلب را معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی عنوان داشت و افزود : علیرغم هشدارهای به موقع هواشناسی و آمادگی دستگاه های ذیربط و مدیریت مطلوب روان آبها در سطح استان مرکزی ، حجم بالای بارندگی در فروردین ماه سال گذشته؛ خسارات زیادی به واحدهای مسکونی شهری و روستایی این استان وارد نمود.

دکتر زندیه وکیلی با اشاره به مزیتهای فراوان بارندگیهای فروردین سال قبل در جهت تامین آب شرب و کشاورزی استان مرکزی؛ ابراز داشت: در مجموع 4800 واحد شهری و روستایی این استان از بارندگی های فروردین ماه سال گذشته دچار خسارت گردید که از مجموع واحدهای خسارت دیده، 4250 واحد مربوط به روستاهای استان و 550 واحد نیز شهری بود.

وی افزود: با پیگیری ها و تلاشهای صورت گرفته توسط دستگاه های ذیربط از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، تا کنون حدود 107 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره 4 درصدی و 90 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به خانوارهای آسیب دیده پرداخت شده و حدود 450 میلیارد تومان نیز در مراحل مختلف پرداخت می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی عنوان داشت: برای بازسازی هر واحد آسیب دیده شهری 50 میلیون تومان و برای هر واحد روستایی40 میلیون تومان تسهیلات 4 درصدی بعلاوه 15 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای هر واحد شهری و روستایی در نظر گرفته شد که اغلب آن پرداخت گردیده یا در مراحل پرداخت می باشد.

زندیه وکیلی تصریح کرد: تحویل 8 تن سیمان اعطایی از طرح مقام معظم رهبری بصورت رایگان به هر خانوار آسیب دیده بعلاوه 15 میلیون تومان تسهیلات معیشتی 4 درصدی ، از دیگر اقداماتی است که برای بازسازی واحدهای آسیب دیده از بارندگی های سال گذشته انجام شده است.

وی اضافه کرد: تا کنون حدود 500 واحد شهری و روستایی بطور کامل بازسازی شده و باقی واحدها نیز در مراحل مختلف فنداسیون، سفت کاری و نازک کاری می باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اضافه کرد: علاوه بر این بیش از 4500 واحد مسکونی روستایی و همچنین شهرهای زیر 25000 نفر جمعیت استان نیز در طرح مقاوم سازی قرار دارند که به هر واحد 40 میلیون تومان تسهیلات 5 درصد اعطا می گردد.

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها