Portal_background_image

بازديد معاون هماهنگي امور عمراني استاندار از قسمتهاي مختلف حوزه عمراني استانداري مركزي

معاون هماهنگي امور عمراني استانداری مرکزی در اولین روز پس از تعطیلات نوروزی از قسمتهای مختلف حوزه عمرانی بازدید و با کارکنان مربوطه دیدار کرد.

عزیز فیلی با حضور در اداره کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری در جلسه هماهنگی کارکنان این دفتر شرکت کرد و جمع همکاران ابراز داشت: با توجه به شعار سال و اجرایی شدن برنامه ششم توسعه، عزم جدی توسط دولت برای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در سطح روستاهای کشور وجود دارد و در همین رابطه بایست با برنامه ریزی، همکاری و بسیج امکانات اقدام نمود.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه و اشتغال روستایی در سنوات قبل گفت:

در سال گذشته و سنوات قبل اقدامات خوبی برای توسعه روستایی و اشتغال و درآمد پایدار برای روستاییان استان مرکزی انجام شده ولی کافی نیست و باید با توجه به ظرفیتهای موجود در سطح روستاهای استان و ایجاد انگیزه جهت ماندگاری روستائیان و ایجاد اشتغال و درآمد پایدار و خدمات رفاهی و امکانات آموزشی و غیره اقدام گردد.

فیلی دغدغه های مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری را برای تولید و اشتغال گسترده در سطح کشور یادآور شد و اظهار داشت:

روستاهای کشور در اولویت ایجاد فرصتهای شغلی، درآمد پایدار و انگیزه ماندگاری روستائیان قرار دارند لیکن علیرغم اقدامات شایسته ای که در سطح روستاها صورت گرفته، روند کاهش جمعیت روستایی هنوز وجود دارد که باید متوقف و برعکس گردد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداری مرکزی افزود: پیگیری در امور مربوط به اخذ تسهیلات بانکی جهت اشتغالزایی و افزایش تولید در روستاهای استان و تشویق سرمایه گذاران به اجرای پروژه های صنعتی و کشاورزی با استفاده از تسهیلات زمین و منابع بانکی و ایجاد هماهنگی و مشارکت لازم دستگاههای اجرایی مرتبط در این امر با ایجاد راهکارهای لازم در جهت تسریع در اجرای پروژه های سرمایه ای در روستاها با سهولت درصدور مجوزهای مربوطه و تعامل مجدانه با سرمایه گذاران در بخش توسعه روستایی از جمله اموری است که باید با جدیت دنبال شود.

فیلی موضوع فعال شدن شرکت تعاونی دهیاریهای استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: اداره کل دفتر امور روستایی استانداری مکلف است موضوع شرکت تعاونی دهیاریهای استان را مورد پیگیری قرار دهد تا با تجمیع سرمایه گذاریها، در جهت اجرای پروژه های اشتغالزا و تولید روستایی اقدام گردد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها