Portal_background_image

اولين نشست كارگروه بسيج سازندگي استان مركزي در سالجاري

اولین نشست کارگروه بسیج سازندگی استان مرکزی با محوریت اردوهای جهادی به ریاست دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور سردار کریمی فرمانده سپاه روح اله استان، فرماندارن شهرستانهای شازند، فراهان و دلیجان ، معاونین فرمانداریهای شهرستانهای اراک و خمین ، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی ذیربط استان برگزار شد .

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این جلسه گفت: اجرای 985 طرح عمرانی کوچک توسط بسیج سازندگی در دستور کار استان قرار دارد و اجرای این پروژه ها بایستی با توجه به نیاز مناطق روستایی و با هماهنگی فرمانداریها و دستگاه های اجرایی ذیربط عملیاتی گردد.

مهدی زندیه وکیلی استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی و اردوهای جهادی برای اجرای پروژه های عمرانی زود بازده در روستاهای استان مرکزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: فرمانداریها می توانند در روستاهای فاقد دهیاری، مستقیما اعتباراتی را برای اجرای پروژه های روستایی در اختیار بسیج سازندگی قرار دهند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که برخی از پیمانکاران از اجرای پروژه های عمرانی در مناطق دور دست استان استقبال نمی کنند ؛ بسیج سازندگی می تواند مانند پیمکار طرف قرار داد دستگاه های اجرایی بکار گرفته شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی هماهنگی بین بنیاد مسکن استان و بسیج سازندگی را در بحث بازسازی مناطق سیل زده روستایی ضرروی دانست و اظهار داشت:

 بیش از 500 طرح از این 985 طرح قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه به ساخت خانه های تخریب شده در روستاهای سیل زده استان اختصاص یافته است و می توان از نیروهای جهادی به عنوان پیمانکار کم هزینه برای ساخت این خانه ها استفاده کرد.

وی ادامه داد: به گفته مدیران کل استان به دلیل افزایش قیمت ها و تورم حاکم بر بازار بسیاری از پیمانکاران حاضر به شرکت در مناقصه های دستگاه های اجرایی نیستند و می توان اردوهای جهادی بسیج را جایگزین این پیمانکاران برای اجرای طرح های عمرانی کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: دستگاه های اجرایی به خصوص اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان وظیفه دارند نهایت همکاری را با اردوهای جهادی داشته باشند و ضمن تعریف طرح های عمرانی کارآمد، در اجرای طرح ها نیز دوشادوش نیروهای جهادی حرکت کنند.

زندیه وکیلی با اشاره به اجرایی شدن طرح بازآفرینی شهری در استان مرکزی ، عنوان داشت: فرمانداران از بسیج سازندگی برای مشارکت در طرح بازآفرینی شهری دعوت کنند تا از ظرفیتهای بسیج در این زمینه هم به نحو مطلوب استفاده شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها