Portal_background_image

افتتاح و كلنگ زني 154 پروژه عمراني و اقتصادي همزمان با دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي در شهرستان شازند

استاندار مرکزی همزمان با سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع مردم روستای علی‌آباد شهرستان شازند گفت: ۱۵۴ طرح اقتصادی و تولیدی با یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد اعتبار همزمان با دهه فجر امسال در شازند بهره‌برداری شد که این طرح‌ها هدیه نظام اسلامی به مردم این شهرستان است.

سیدعلی آقازاده ضمن اشاره به وجود مشکلات اعتباری و بودجه‌ای در کشور ، اظهار کرد: مردم همیشه از عهده حل مشکلات بر آمده اند و با وجود قرار گرفتن در معرض تحریم‌های سخت و شکننده؛ امروز امنیت برای مردم در کشور برقرار است و مردم به رغم تهدیدات و تبلیغات سوء دشمنان که در راستای ناامید کردن مردم و برهم زدن وضعیت کشور صورت می گیرد، همچنان استوار ‌ پایدار مانده‌اند و از اهداف انقلاب دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه خدشه وارد کردن به وحدت ملی یکی از اهداف دشمنان است، افزود: امروز تحریم‌های آمریکایی به طور مستقیم متوجه مردم است و دشمن مستقیما مردم را هدف قرار داده، اگر مردم با استقامت علیه این تحریم‌ها ایستادگی کنند دشمن در رسیدن به اهداف خود علیه کشور ناکام می‌ماند و همانند چهار دهه گذشته، کشور در این مقطع هم مشکلات را سپری کرده و از این دوره سخت نیز عبور می‌کند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: ۲۲ بهمن ماه اوج حضور مردم در راهپیمایی بوده است و امسال هم مردم با حضور خود توطئه‌های دشمن را خنثی می کنند. مسئولین نیز همانند سال‌های گذشته همراه با مردم در این حماسه باشکوه شرکت می‌کنند.

آقازاده با اشاره به انتخابات مجلس در دوم اسفندماه بیان کرد: حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای لازم است چرا که این حضور حاوی پیامی مهم و کوبنده برای دشمن است.

وی اضافه کرد: امروز کشور درگیر جنگ اقتصادی و فرهنگی است ولی تمام مردم بویژه روستاییان در جبهه اقتصادی جانانه تولید می کنند و تولیدات آنها ما را از هرگونه وابستگی به خارج از کشور بی نیاز می‌کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: روستاها امروز مرکز و مولد تولید هستند و دولت باید تلاش لازم را در راستای رفع مشکلات مردم روستاها انجام دهد البته محدودیت هایی هم وجود دارد اما اگر خوداتکایی را انتخاب کرده ایم پس نباید اجازه دهیم دشمن ما را به هر طرف بکشاند و لازمه تحقق این مهم تقویت وحدت است.

آقازاده افزود: از سال ۵۷ با مصرف بی رویه منابع آبی حجم آبهای زیرزمینی به شدت کاهش یافته است که نیاز است تدابیر ویژه جهت اصلاح الکوی مصرف اندیشیده شود، استقرار صنایع در شازند علاوه بر کاهش آبهای زیرزمینی، آلودگی زیست محیطی را نیز به همراه داشته است.

وی با اشاره به استقرار صنایع بزرگ در شهرستان شازند گفت: چنانچه 50 سال پیش طرح مطالعاتی دقیقی انجام شده بود، واحدهای تولیدی بزرگ شهرستان در این مکان جانمایی نمی‌شد چرا که کریدور هوایی استان از غرب به شرق است و آلودگی از شاژند به سمت اراک حرکت می‌کند.

آقازاده بیان کرد: پالایشگاه شازند روزانه ۲۴۰ هزار بشکه نفت تصفیه می کند و میزان تولید محصولات  پتروشیمی هم بیش از یک میلیون تن است. نیروگاه هم در هر شبانه روز ۲۴ هزار مگاوات برق تولید می کند .

وی اضافه کرد: علیرغم اینکه از ده سال گذشته تاکنون میزان آلودگی ها کاهش یافته  اما برای کاهش هرچه بیشتر این آلودگی ها باید از شعار دادن پرهیز کرده و اقدامات عملیاتی انجام شود.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها