Portal_background_image

اطفاء حريق بيش از 300 هكتار از مراتع استان مركزي

به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی با شروع فصل گرما و با توجه به عوامل مختلف، بیش از 300 هکتار از اراضی مرتعی استان مرکزی دچار آتش سوزی شده که با تلاش اداره کل منابع طبیعی و همکاری مجدانه واحدهای آتش نشانی شهرداریهای استان، دهیاریها، بویژه نیروها و تجهزیات آتش بر روستایی ؛ آتش سوزیها مهار و از سرایت آتش به کشتزارهای گندم، جو و غیره جلوگیری شد.

 

حمید غیاثی ضمن اعلام شهرستانهای ساوه و اراک بعنوان بیشترین کانون آتش سوزی در طی هفته های اخیر؛  افزود: با توجه به بارندگیهای امسال و رشد و نمو بسیار خوب گیاهان مرتعی و متعاقب آن گرم شدن هوا و خشکیدن گیاهان، شرایط برای بروز آتش سوزیهای گسترده بوجود آمده است.

 

وی ضمن درخواست از گردشگران و هم استانیهای شریف برای رعایت نکات ایمنی در هنگام حضور در مراتع استان ، بویژه مراتع همجوار با مزارع کشاورزی ، گفت: بی احتیاطی برخی از افراد در روشن کردن و رها سازی آتش و همچنین ریختن زباله از جمله شیشه در طبیعت، موجب ایجاد آتش سوزی در مراتع و تهدید مزارع کشاورزی می  گردد.

 مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی با تشکر از تمام عوامل امدادی بویژه نیروهای مردمی که با تجهیزات آتش بر در اتفاء حریق مراتع کمک کار نیروهای امدادی هستند؛  عنوان داشت: شماره تلفن 1504 منابع طبیعی استان مرکزی، بصورت 24 ساعته آماده دریافت گزارشات آتش سوزی و متعاقب آن اعزام نزدیکترین عوامل امدادی به محل حادثه می باشد.

غیاثی تاکید کرد: افرادی که برای تفریح به تفرجگاه ها، پارکهای جنگلی و مراتع طبیعی می روند، از روشن کردن آتش در مراتع ، جنگلها و نزدیک مزارع کشاورزی جدا خوداری کنند و هنگام ترک محل از خاموش بودن آتشی که در محلهای ایمن برای پخت و پز روشن کرده اند، اطمینان حاصل نمایند.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها