Portal_background_image

آيين نكوداشت استاد احمد جعفري نژاد اراكي

آیین نکوداشت استاد احمد جعفری نژاد ، طراح، معمار ارشد و مدیر هنری اتليه ديزني لند با حضور دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی؛ تنی چند از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و جمعی از مدیران و صاحب نظران معماری در شهر اراک برگزار شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این مراسم اظهار کرد: دکتر جعفری نژاد ، از عزیزانی است که با فکر و ذهن خلاق خود، در خدمت جامعه جهانی بوده و خدمات ایشان معطوف به یک کشور خاص نیست و همه کودکان در اقصا نقاط جهان از تلاش و علم و هنر ایشان بهره مند شده اند.

مهدی زندیه وکیلی ضمن اشاره به بازدید های دکتر جعفری نژاد اراکی از برخی از نقاط، تاریخی، تفریحی و گردشگری شهر اراک و ارج نهادن به عرق ملی استاد جعفری نژاد ، گفت: عشق و علاقه دکتر به نوع بشر بویژه زادگاه خود، شهر اراک ستودنی است و این خصیصه در بازدیدهایی که از اماکن تاریخی و شهر بازی لاله اراک داشتیم بوضوح دیده می شد و ما امیدواریم بتوانیم از نظرات ایشان در بازسازی مجموعه تفریحی پارک لاله، طراحی منطقه نمونه گردشگری دره گردو، پارک وحش اراک و دیگر پروژه های ذیربط استفاده کنیم.

وی نقش کانونهای فرهنگی پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ایجاد بستر رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان را یادآور شد و گفت: کانون پرورش کودکان و نوجوانان ؛ خانه فعالیتهایی است که برای کودکان انجام می شود و خدمات آقای دکتر جعفری نژاد هم در حوزه کودک و نوجوان است و عمر خویش را در این راه صرف نموده اند بدون اینکه ملیت برایشان مهم باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در ادامه بیانات خود ابراز کرد: در سفری که مقام معظم رهبری(مدظله) به شهر اراک داشتند؛ برای چند مورد اعتبار خاص گذاشتند، یکی از آن موارد احداث کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود که در آن زمان کمتر از ده تا پانزده مرکز در سطح استان وجود داشت.

زندیه وکیلی افزود: در آن زمان بنده مسئولیت اداره کل مسکن و شهرسازی استان را داشتم و با اعتبار خاص دفتر مقام معظم رهبری(مدظله)؛ تعداد 48 مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در سطح استان ، بویژه مناطق روستایی احداث کردیم که آمار این مراکز به سه برابر قبل از سفر حضرت آقا رسید.

وی در پایان ضمن تشکر مجدد از حضور استاد احمد جعفری نژاد اراکی، طراح، معمار ارشد و مدیر هنری اتليه ديزني لند در شهر اراک، از تلاشهای خستگی ناپذیر و خدمات فراوان استاد به جامعه جهانی بویژه کمک به پرورش فکر و ذهن کودکان قدر دانی نمود.

گفتنی است که دکتر احمد جعفری نژاد متولد ۱ بهمن ۱۳۱۶ در شهر اراک و معمار برجسته ایرانی در حوزه طراحی تم‌پارک است.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس روابط عمومي


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها